کد خبر : 28945
تاریخ انتشار : سه‌شنبه 14 بهمن 1399 - 13:31

معاون مالیاتی سازمان امورمالیاتی کشور :

در کنار وصول با اصول، بحث فرار مالیاتی دارای اهمیت است که خوشبختانه در اداره کل امور مالیاتی استان اصفهان این موضوع پررنگ تر و ملموس تر می باشد

در کنار وصول با اصول، بحث فرار مالیاتی دارای اهمیت است که خوشبختانه در اداره کل امور مالیاتی استان اصفهان این موضوع پررنگ تر و ملموس تر می باشد
در کنار وصول با اصول، بحث فرار مالیاتی دارای اهمیت است که خوشبختانه در اداره کل امور مالیاتی استان اصفهان این موضوع پررنگ تر و ملموس تر می باشد

معاون درآمدهای مالیاتی کشور در جلسه ای که با حضور مسئولین مالیاتی استان اصفهان در محل اداره کل امور مالیاتی استان برگزار شد ضمن تقدیر و تشکر از زحمات همکاران در تحقق درآمدهای مالیاتی بیان کرد: در شرایط اقتصادی که ناشی از تحریم ها و تهدید ویروس کرونا است بعنوان سربازان جبهه اقتصادی نقش و فعالیت دوچندان دارید. وی اظهار امیدواری کرد که بتوان از محل تامین درآمدهای مالیاتی پوشش کاملی بر هزینه های جاری کشور داشته و ادامه داد: در حال حاضر پوشش هزینه های جاری از محل مالیات 50 درصد می باشد و انشاءالله با برنامه ریزی های سازمان مالیاتی و حرکت همکاران و مدیران اجرایی بتوانیم به اهداف غایی که تأمین مالی از محل درآمدهای مالیاتی است و باور مشترک همه دولت هاست دسترسی پیدا کنیم . وی افزود: وابستگی اقتصاد به نفت به دلایل تاریخی موجب غافل شدن از سهم درآمدهای مالیاتی در بودجه گردید. تحریم ها فرصت خوبی را فراهم کرد که اجماع خوبی بین تمام ارکان حاکمیت برای تقویت نظام مالیاتی بوجود آید تا بتوانیم از این فرصت استفاده کنیم .
آقای مسیحی بیان کرد: مالیات هزینه اجتماعی است و نشان میدهد که موضوعی پیچیده و سختی های خاص خود را دارد. وی افزود: در تمام کشورها فرار مالیاتی، اجتناب از پرداخت مالیات و معافیت ها وجود دارد و در کشور ما به دلایل مختلف چالش های بیشتری در این زمینه است و متاسفانه برخی فعالان اقتصادی آن را زیان اقتصادی می دانند که امیدواریم با فرهنگسازی مناسب این نگاه را در جامعه تغییر و ارتقاء دهیم. معاون درآمدهای مالیاتی ادامه داد: مالیات زیان اجتماعی نیست بلکه هزینه اجتماعی است و تبیین این موضوع مستلزم تقویت اعتماد عمومی و فعالان اقتصادی است که با حمایت عملی و عملیاتی و شعار وصول با اصول می بایست محقق گردد و در کنار آن مقابله با فرار مالیاتی که صرفا در قالب و چارچوب قوانین مالیاتی دسترسی پیدا خواهیم کرد .
آقای مسیحی اظهار داشت: مقابله با فرار مالیاتی عین عدالت مالیاتی است و هنگامیکه اصول 4گانه مالیات بررسی می شود اصل عدالت مالیاتی دارای اهمیت می باشد. ایجاد اعتماد و اطمینان و مساوات دارای اهمیت است و در عین حال باید محیط امنی برای فعالیت های اقتصادی قائل باشیم .
معاون درآمدهای مالیاتی با تاکید بر رعایت قوانین و مقررات و عدالت مالیاتی بیان کرد: در کنار وصول با اصول، بحث فرار مالیاتی دارای اهمیت است که خوشبختانه در اداره کل امور مالیاتی استان اصفهان این موضوع پررنگ تر و ملموس تر می باشد و از مدیرکل و پرسنل امور مالیاتی استان تقدیر و تشکر میکنم. وی افزود: راهبرد ما برای مقابله با فرار مالیاتی سیاست ها و دستورالعمل های سازمان است که در چارچوب و قوانین تنظیم شده است. آقای مسیحی گفت: یکی از نکات مهم در بحث فرار مالیاتی تراکنش های بانکی و مستندسازی درست شواهد و قرائن است و استفاده نامناسب از این ظرفیت قطعا موجب تغییر رفتار مودیان و بی اعتمادی برخی فعالان اقتصادی میشود .
معاون درآمدهای مالیاتی اظهار داشت: افزایش اعتماد عمومی یکی از مقدمات هوشمندسازی نظام مالیاتی است و ایجاد اعتماد و فرهنگسازی موضوع بسیار مهمی است. آقای مسیحی افزود: از آنجاییکه نباید کوچکترین خدشه ای بر فعالان اقتصادی بوجود آید در این راستا دستورالعمل تراکنش های بانکی مورد بازبینی قرار گرفت و مطابق بند 18 دستورالعمل ملاک اظهارات مکتوب مودی می باشد مگر اینکه اداره امور مالیاتی خلاف آن را ثابت کند .
معاون درآمدهای مالیاتی کشور با تاکید بر رفتار مناسب با مودیان محترم مالیاتی گفت: عزم و اراده سازمان مالیاتی بر اجرای دستورالعمل و منصفانه برخورد کردن با مودیان مالیاتی است و در بحث اجرای ماده 97 نیز انتخاب رسیدگی بر مبنای ریسک که در تمام نظام های مالیاتی وجود دارد ریسک را به حداقل و تمکین مالیاتی را به سطح بالا می رساند. آقای مسیحی افزود: با مدنظر قرار دادن ریسک و تمکین اجرای ماده 97 را اجرایی می کنیم و بدین ترتیب انرژی سازمان و نیروها را آزاد کرده و در بخش فرار مالیاتی هزینه می کنیم.

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.