کد خبر : 30363
تاریخ انتشار : سه‌شنبه 5 اسفند 1399 - 12:56

همراهي سيستم بانکي کشور جهت تامين اعتبار طرح هاي توسعه‌اي پارس دارو

همراهي سيستم بانکي کشور جهت تامين اعتبار طرح هاي توسعه‌اي پارس دارو
همراهي سيستم بانکي کشور جهت تامين اعتبار طرح هاي توسعه‌اي پارس دارو

شرکت پارس دارو جهت تامين اعتبار پروژهاي توسعه اي و ايجاد محصولات جديد و تنوع سبد محصولات خود، با انجام رايزني‌ها و جلسات مختلف به توافقات خوبي با سيستم بانکي کشور رسيده است.

يکي از مهمترين پروژه‌هاي مصوب پارس دارو در سال 99 ايجاد خط توليد محصولات سافت ژل است که اين پروژه به جهت تنوع و ارتقاي سبد دارويي شرکت همواره مورد تاکيد دکتر فرهت مديرعامل هلدينگ دارويي تامين شستا بوده است.

نظر به اهميت تامين مالي اين طرح، مذاکرات گسترده‌اي از سوي مديران شرکت پارس دارو با سيستم بانکي کشور صورت گرفته و طي جلسات برگزار شده پس از ارائه تحليل‌هاي مالي، تاييد نهايي از سيستم بانکي اخذ گرديده به طوريکه بخشي از تامين اعتبار پروژه مذکور نيز پيش از پايان سال، توسط شرکت پارس دارو قابل دريافت مي باشد.

در همين ارتباط، مديران شرکت داروسازي پارس دارو در جلسه‌اي با مديرعامل بانک صنعت و معدن ديدار و گفتگو کردند. در اين جلسه که در راستاي حمايت از مجموعه هاي دارويي کشور در ساختمان مرکزي بانک صنعت و معدن برگزار شد، دکتر امير گرمابدري معاون مالي و اقتصادي و عضو هيات مديره پارس دارو از اين شرکت به عنوان يکي از قديمي‌ترين و خوشنام‌ترين شرکت‌هاي داروسازي کشور ياد کرد و گفت: امروز نيز همچون 60 سال گذشته، شرکت پارس دارو جايگاه ويژه‌اي در تامين نيازهاي دارويي کشور دارد.

وي از شرکت پارس دارو به عنوان يک شريک تجاري کم ريسک نام برد و با اشاره به سابقه طولاني همکاري بانک صنعت و معدن و اين شرکت، خواستار تداوم و توسعه همکاري اين دو مجموعه شد.

گرمابدري با ارائه اطلاعات و تحليل‌هاي مالي و شاخص‌هاي صنعت داروسازي، به بحران کرونا و نقش حياتي شرکت‌هاي دارويي به عنوان پرچمدار توليد دارو و مبارزه با اين بيماري اشاره کرد و حمايت مجموعه‌هاي بانکي و اقتصادي کشور از شرکت‌هاي فعال صنعت داروسازي را مهم و حائز اهميت دانست.

 

00011

 

دکتر مهري مديرعامل و عضو هيات مديره بانک صنعت و معدن نيز در اين ديدار بر توسعه همکاري اين بانک و شرکت پارس دارو تاکيد کرد.

در اين جلسه توافقاتي در خصوص اعطاي حد اعتباري بابت سرمايه در گردش، تامين مالي طرح‌هاي توسعه‌اي و تامين ريالي امور ارزي و گمرکي از سوي بانک صنعت و معدن به شرکت پارس دارو صورت گرفت و مقرر گرديد در مرحله اول بخشي از اين حد اعتباري در قالب سرمايه در گردش و خريد مواد اوليه دارو به شرکت پارس دارو اعطا گردد.

همچنين در بازديد ميداني مديران منطقه يک بانک رفاه کارگران از خطوط توليد و انبارهاي شرکت پارس دارو بر همکاري بيشتر طرفين توافق شد. پيرو اين بازديد، جلسه‌اي با حضور دکتر امير گرمابدري معاون مالي و اقتصادي شرکت پارس دارو و مديران بانک رفاه کارگران به عنوان هم گروه زير مجموعه وزارت کار، رفاه و تامين اجتماعي برگزار شد. به دنبال برگزاري اين جلسه، در راستاي مشارکت در تامين نيازهاي دارويي کشور در شرايط حساس کنوني، مصوبه‌ي اعطاي حد اعتباري 500 ميليارد ريالي از سوي اين بانک به شرکت پارس‌دارو صادر گرديد.

 

00012

 

در جلسه مديران بانک ايران زمين و معاون مالي و اقتصادي شرکت پارس دارو نيز با اعطاي حد اعتباري 1000 ميليارد ريالي از سوي اين بانک به شرکت پارس دارو موافقت شد و مصوبه‌اي پس از تاييد مديران بانک صادر گرديد.

همچنين پيرو جلسه برگزار شده مديران شرکت پارس دارو با مديران بانک پاسارگاد، حد اعتباري تخصيص يافته از سوي اين بانک از 500 ميليارد ريال به 1000 ميليارد ريال افزايش يافت. اختصاص حد اعتباري 300 ميليارد ريالي از سوي بانک سامان به شرکت پارس دارو هم در پي توافق مديران پارس دارو و بانک سامان صورت گرفت.

در جلسات برگزار شده مديران ارشد پست بانک و شرکت پارس دارو نيز توافقاتي در خصوص مشارکت در تامين مالي طرح هاي توسعه اي شرکت پارس دارو و اعطاي تسهيلات در گردش خريد مواد اوليه دارو صورت پذيرفت که بخشي از مبالغ، جهت پروژه ها و طرح ها، تخصيص و دريافت شده است.

لازم به ذکر است، مذاکرات شرکت پارس دارو با سيستم بانکي کشور جهت تامين اعتبار طرح هاي مد نظر همچنان ادامه دارد و با بانک‌هاي ملي، آينده، ملت و توسعه تعاون نيز مذاکرات نهايي صورت گرفته و توافقاتي انجام شده است.

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.