کد خبر : 30386
تاریخ انتشار : سه‌شنبه 5 اسفند 1399 - 17:00

مهندس سلطانی خبر داد:

اجرای طرح شبکه ملی اطلاعات با اعتبار بیش از 40 هزار میلیارد ریال

اجرای طرح شبکه ملی اطلاعات با اعتبار بیش از 40 هزار میلیارد ریال
اجرای طرح شبکه ملی اطلاعات با اعتبار بیش از 40 هزار میلیارد ریال

مدیرعامل شرکت مخابرات ایران گفت: برآوردهای اولیه مالی برای اجرای طرح شبکه ملی اطلاعات ، 40 هزار میلیارد ریال بوده که با وجود تورم ایجاد شده امکان دارد که به منابع مالی بیشتری نیاز داشته باشیم.

مجید سلطانی پیش از ظهر امروز5 اسفند 99، در گفتگو با خبرنگاران در بوشهر با اشاره به نخستین سفر استانی خود، اظهار داشت: به دلیل شرایط ویژه استان بوشهر که به عنوان یک استان مهم در حوزه اقتصاد و انرژی محسوب می شود، این استان برای نخستین سفر استانی انتخاب شده است.

وی افزود: با حضور در استان ها بدنبال آشنایی نزدیک با زیرساخت ها، امکانات مخابراتی ، نیازهای توسعه ای و چالش های موجود هستیم تا بتوانیم با یک برنامه ریزی عملیاتی و بر اساس یک برنامه راهبردی با احصاء اولویت ها، امکاناتی متناسب با نیازهای مردم ، دستگاه های دولتی و بخش خصوصی ارائه کنیم.

مدیرعامل شرکت مخابرات ایران تصریح کرد: ارائه 60 درصد نیازهای مخاطبین در حوزه خدمات ای تی در کنار 100 درصد تلفن ثابت سبب شده که با مطالبات گوناگون مشتریان مواجه باشیم که نشان دهنده نیاز یه توسعه شبکه های زیرساختی در جهت رضایت مردمی است.

سلطانی با اشاره به دغدغه جدی رهبر معظم انقلاب ، نسبت به وجود شبکه ملی اطلاعات ، عنوان کرد: در قالب طرحی پنج ساله این شبکه در سطح کشور اجرایی می شود.

وی ادامه داد: طرح شبکه ملی اطلاعات از ابتدای سال جاری به عنوان یک اولویت وارد پوشه کاری شرکت مخابرات ایران شد و در راس برنامه کاری ام قرار گرفته است.

سلطانی عنوان کرد: این میزان نیاز مالی برای استان بوشهر ، یک میلیارد و 250 میلیون ریال پیش بینی شده بود که با شرایط موجود، نیازمند هزینه بیشتری برای استان بوشهر هستیم.

مدیرعامل شرکت مخابرات ایران در بخش دیگری از سخنانش ، گفت: کیفیت پهنای باند در بخشی از استان ها مانند بوشهر با میزان نیازهایش هم خوانی ندارد که سبب شده در طول سال شاهد افت کیفیت و نارضایتی مردمی باشیم.

سلطانی گفت: بر این اساس بودجه خاصی برای این استان ها، از جمله بوشهر تعریف و تخصیص یافته است که از 48 ساعت آینده شاهد ورود آنها به استان بوشهر خواهیم بود.

وی عنوان کرد: البته با کمک شرکت زیرساخت و ایجاد مکانسیم های فنی، شاهد وضعیت جدیدی از ارائه پهنای باند و کیفی تر شدن خدمات اینترنت از روز گذشته به استان بوشهر هستیم که تداوم آن نیز دنبال می کنیم.

مدیرعامل شرکت مخابرات ایران با اشاره به وضعیت شرکت مخابرات ایران بیان کرد: در مجموع 28 میلیون تلفن ثابت، 5 میلیون و 500 هزار پورت و 170 هزار کیلومتر شبکه نوری در کشور داریم که بر اساس نیاز مشتریان در دو بعد کمیت و کیفیت اقدام به ارائه پهنای باند می کنیم.

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.