کد خبر : 34540
تاریخ انتشار : یکشنبه 26 اردیبهشت 1400 - 0:00

شعار روز جهانی مخابرات و جامعه اطلاعاتی2021 : سرعت بخشیدن به تحول دیجیتال در زمان های بحران

شعار روز جهانی مخابرات و جامعه اطلاعاتی2021 : سرعت بخشیدن به تحول دیجیتال در زمان های بحران
شعار روز جهانی مخابرات و جامعه اطلاعاتی2021 : سرعت بخشیدن به تحول دیجیتال در زمان های بحران

هر ساله در روز هفدهم ماه مه(27 اردیبهشت)، جشن روز جهانی مخابرات و جامعه اطلاعاتی برای بزرگداشت بنیانگذاری اتحادیه جهانی مخابرات و امضای نخستین پیمان نامه تلگراف در سال 1865، برگزار شده است.

بحران کووید-19 یا همان ظهور ویروس کرونا، نه تنها نقش حیاتی فناوری های اطلاعاتی و ارتباطی(فاوا) در کارکردهای پیوسته جوامع را نمایان ساخته ، بلکه نابرابری های تکان دهنده دیجیتال در میان کشورها و حتی در داخل کشورها را نیز، به نمایش گذاشته است.

اعضای اتحادیه جهانی مخابرات قدم برداشته و دست به کارهایی زده اند که ضرورتشان در نجات زندگی ها و پایدارسازی اقتصاد کشورها به اثبات رسیده است. آنان در مقابله با چالش های زمان های دشوار، چالاکی چشمگیر خود را به خوبی در این زمینه، به نمایش در آورده اند.

همگام با این موضوع، مشکل فراگیر شدن ویروس کرونا، امر سرعت بخشی به تحول دیجبتال و حرکت به سوی اهداف کلی و جزیی دستور کار برنامه جهانی ارتباط 2030 را ضروری تر ساخته است؛ تا بدینوسیله هیچکس از غافله جهانی در این زمینه عقب نماند.

برگزاری روز جهانی مخابرات و جامعه اطلاعاتی، فرصتی مناسبی ست برای اعضای اتحادیه جهانی مخابرات که از طریق ارتقای استراتژی های ملی کشورشان در زمینه توسعه فاوا، سیاست های هوشمند برای تشویق سرمایه گذاری، همکاری و مشارکت، در راه تحول دیجیتال اقدام و تلاش کنند.

اتحادیه جهانی مخابرات از شما دعوت به عمل می آورد که در بزرگداشت و گسترش شعار روز جهانی مخابرات و جامعه اطلاعاتی2021 : “سرعت بخشیدن به تحول دیجیتال در زمان های بحران ” در طول امسال با برنامه های ملی، منطقه ای و بین المللی خود، به نحوی فعال مشارکت نمایید؛ و به این وسیله، همانطوری که در “فراخوان عمل” تأکید گردیده، به تحول دیجیتال سرعت ببخشید.

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.