کد خبر : 36960
تاریخ انتشار : دوشنبه 7 تیر 1400 - 10:59

همزمان با امضاي موافقت نامه همكاري سايپا و دادگستري كل استان تهران مطرح شد:

توليد شاهين و حذف پرايد دو اقدام جهادي سايپا در شرايط تحريم

توليد شاهين و حذف پرايد دو اقدام جهادي سايپا در شرايط تحريم
حمايت هاي قوه قضائيه از توليد به نتيجه رسيده است/ تشكيل اتاق داوري و حل اختلاف احتمالي با مشتريان در سايپا/ تفاهم و توافق با مشتريان معترض، جايگزين رسيدگي قضائي مي شود
با امضاي موافقت نامه داوري بين گروه خودروسازي سايپا و معاونت اجتماعي و پيشگيري از وقوع جرم دادگستري كل استان تهران، اتاق داوري و حل اختلاف براي رسيدگي به دعاوي و اعتراض احتمالي تشكيل شد تا تفاهم و توافق با مشتريان جايگزين رسيدگي هاي قضائي شود.
معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری كل استان تهران پس از بازديد خط توليد خودرو شاهين و امضاي توافق نامه همكاري با مديرعامل گروه خودروسازي سايپا، اظهار كرد: امروز بازديد خوبي از خط توليد محصول جديد گروه خودروسازي سايپا داشتيم كه توليد و عرضه اين محصول به روز و استاندارد در كنار خروج پرايد از خط توليد در شرايط تحريم مي تواند از جمله مهمترين سرفصل هاي عملكردي سايپا در دو سال گذشته باشد.

علي ديزجي در ادامه به امضاي موافقت نامه همكاري با سايپا نيز اشاره كرد و افزود: در سند تحول قضائي كه به تائيد مقام معظم رهبري نيز رسيده،  لازم بود به دستگاه هايي كه فراواني پرونده دارند رسيدگي شود كه از جمله اين دستگاه ها خودروسازان داخلي هستند.

وي ادامه داد: در سند تحول راهكارهاي مختلفي براي تحقق اين هدف درنظر گرفته شده است كه با توجه به نوع اختلاف ها و دعاوي مطرح شده در اكثر اين پرونده ها، تصميم گرفته شد از منظر پيشگيري وارد شويم و مساله را كنترل كنيم.

معاون پیشگیری از وقوع جرم دادگستری تهران افزود: شاخص ديگري كه در سند تحول قضائي مورد اشاره قرار گرفته، رسيدگي هاي جايگزين است كه از طريق اتاق هاي داوري و حل اختلاف انجام مي شود.

وي با اشاره به اينكه بسياري از دعاوي و اختلافاتي كه به مراجع قضائي كشيده مي شود، موضوعاتي است كه با تفاهم و مذاكره شركت و مشتري قابل رفع است، ادامه داد: براساس همين موضوعات و پيگيري و همراهي هايي كه از سوي گروه خودروسازي سايپا صورت گرفت، تفاهم نامه امروز امضا شد و اميدواريم اين اقدام به كاهش قابل توجه پرونده هاي اين حوزه در سال 1400 منجر شود.

حمايت هاي قوه قضائيه از توليد به نتيجه رسيده است

مديرعامل گروه خودروسازي سايپا نيز پس از امضاي اين تفاهم نامه با اشاره به دومين ديدار مديران ارشد اين گروه خودروسازي با مديران دستگاه قضا در هفته قوه قضائيه اظهار كرد: خوشبختانه طي سال هاي اخير با حضور حجه الاسلام و المسلمين رئيسي، قوه قضائيه در حمايت از توليدكنندگان همت و تلاش همه جانبه اي را به كار بستند و اين حمايت ها امروز به منصه ظهور رسيده است.

سيدجواد سليماني با بيان اينكه نتيجه توجه و حمايت قوه قضائيه در دو سال اخير از صنعت كشور امروز منشا خير براي توليدكنندگان شده است، افزود: اميدواريم با ادامه اين روند، در آينده اي بسيار نزديك مانع زدائي و پشتيباني كامل از توليد كشور محقق شود تا شاهد جهش بيشتر توليد و دستيابي به اهداف اقتصاد مقاومتي در كشور باشيم.

توليد شاهين و حذف پرايد دو اقدام جهادي سايپا در شرايط تحريم

قائم مقام معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم قوه قضائیه نيز پس از بازديد خط توليد محصول شاهين در گفت وگو با خبرنگار سايپانيوز، طراحي، توليد و عرضه خودرو ايمن و به روز شاهين سايپا را موفقيتي توصيف كرد كه از تلاش، تعهد و تخصص كاركنان و مديران سايپا در شرايط تحريم به دست آمده است.

رضا مسعودی‌فر در ادامه به خروج خودرو پرايد از خط توليد سايپا در سال گذشته نيز اشاره كرد و گفت: اين خودرو هم به لحاظ اطمينان در برابر سارقان و هم از نظر ايمني در سوانح رانندگي، بخش زيادي از ورودي پرونده هاي دستگاه قضا را تشكيل مي داد و با توجه به سهم قابل توجه آن از تيراژ توليد و درآمدهاي گروه خودروسازي سايپا، حذف از سبد محصولات و توقف توليد آن يك اقدام جهادي بود كه توسط مهندس سليماني اجرا شد.

گفتني است براساس موافقت نامه همكاري بين گروه خودروسازي سايپا و دادگستري كل استان تهران، با ايجاد يك اتاق داوري و حل اختلاف در سايپا، برخي از دعاوي و اعتراض هاي احتمالي مشتريان در حوزه قراردادهاي فروش خودرو و قطعات با تفاهم و توافق شركت و مشتري حل و فصل و از ايجاد پرونده هاي قضائي جلوگيري مي شود.

ايجاد اين اتاق داوري در راستاي كاهش مراجعه مردم به مراجع قضائي و تسريع در حل و فصل اختلافات براساس ماده 116 قانون برنامه پنج ساله ششم توسعه صورت گرفته است.

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.