کد خبر : 37197
تاریخ انتشار : شنبه 12 تیر 1400 - 9:42

در مجمع عمومی سالیانه شرکت پارس دارو مطرح شد؛

ارزش سهم پارس دارو مطمئناً بیشتر از قیمت فعلی است

ارزش سهم پارس دارو مطمئناً بیشتر از قیمت فعلی است
ارزش سهم پارس دارو مطمئناً بیشتر از قیمت فعلی است

مجمع عمومی سالیانه شرکت پارس دارو از عملکرد مناسب این شرکت در سال 1399 تقدیر کرد. رئیس مجمع ضمن اشاره به ارزشمند بودن سهم پارس دارو تاکید کرد که قیمت سهم پارس دارو مطمئناً بیشتر از رقم فعلی است. رشد 77درصدی سود عملیاتی، رشد59درصدی سود ناخالص، رشد 49درصدی فروش و تقسیم 100درصدی سود به مبلغ 6 هزار و 621 ریال به ازای هر سهم از دیگر نکات مهم مطرح شده در این مجمع بود.
مجمع عمومی عادی سالیانه سال مالی منتهی به 30 اسفند ماه 1399 صاحبان سهام شرکت داروسازی پارس دارو روز سه شنبه 8 تیرماه با حضور دکتر محسن صفاجو معاون امور شرکت‌ها و مجامع شرکت سرمایه گذاری دارویی تامین به عنوان رئیس مجمع و آقایان فرشاد ملک وند و حسین فراهانی به عنوان ناظران مجمع و دکتر امیر گرمابدری معاون مالی و اقتصادی پارس دارو به عنوان دبیر مجمع در محل مجموعه فرهنگی و ورزشی تلاش تهران برگزار شد.
در این مجمع عمومی سالیانه که با حضور 75/56درصد سهامداران حقیقی و حقوقی برگزار شد، دکتر سهیل سهیلی مدیرعامل و نایب رئیس هیات مدیره شرکت پارس دارو به ارائه گزارش عملکرد سال 99 و برنامه‌های مد نظر شرکت در سال 1400 به صاحبان سهام پرداخت.
دکتر سهیلی در ابتدا گزارش کوتاهی از تاریخچه، افزایش سرمایه‌های صورت گرفته در گذشته، و چشم انداز شرکت ارائه داد و گفت: شرکت پارس دارو در سال 99 در بین شرکت‌های دارویی بورس از نظر فروش با یک مرتبه رشد نسبت به سال 98 به رده سیزدهم صعود کرده است.
وی با بیان اینکه سود ناخالص شرکت از یک هزار و 426 میلیارد ریال در پایان سال 98 به بیش از 2 هزار و 269 میلیارد ریال در پایان سال 99 رسیده است، گفت: از این منظر شرکت با رشد 59درصدی سود در رده دوازدهم شرکت های دارویی بورس قرار گرفته است.
مدیرعامل شرکت پارس دارو گفت: سود خالص شرکت از 3هزار و 462 میلیارد ریال در پایان سال 98 به بیش از 3 هزار و 483 میلیارد ریال در پایان سال 99 رسیده که از این حیث در جایگاه چهارم شرکت‌های دارویی بورس ایستاده است.
دکتر سهیلی افزود: سود خالص شرکت بدون درآمد سرمایه گذاری نیز از 837 میلیارد ریال در سال 98 به یک هزار و 482 میلیارد ریال در پایان سال 99رسیده است که نشان از رشد 77درصدی دارد.
وی با ذکر این نکته که فروش عملیاتی شرکت از 2 هزار و 900 میلیارد ریال در پایان سال 98 به بیش از 4 هزار و 322 میلیارد ریال در پایان سال 99 رسیده است، گفت: در این بخش نیز شاهد رشد 49درصدی فروش عملیاتی شرکت در سال 1399 هستیم.
مدیرعامل شرکت پارس دارو همچنین گزارشی از شاخص‌های کلیدی شرکت، نسبت‌های مالی، وضعیت منابع انسانی، گواهینامه‌ها و اقدامات صورت گرفته در زمینه شفافیت ارائه کرد.
دکتر سهیلی در ادامه به آخرین وضعیت پروژه های در حال اجرای شرکت اشاره کرد و گفت: یک پروژه ایجادی شامل ایجاد خط تولید محصولات سافت ژل و یک پروژه توسعه ای شامل خرید دستگاه پرس و همچنین 3 پروژه بهبود شامل اصلاح سایت توزین و نمونه برداری محصولات غیر استریل، اصلاح انبارهای مواد اولیه، محصول مواد احتراقی و بسته بندی و اصلاح آزمایشگاه میکروبی در شرکت پارس دارو در حال اجرا می‌باشد.
وی هدف از اجرای پروژه های ذکر شده به ویژه ایجاد خط تولید محصولات سافت ژل را ایجاد تنوع و تغییر در سبد محصولات شرکت و همچنین ارتقا جایگاه و بدست آوردن سهم بیشتری از بازار دارویی کشور عنوان کرد و گفت: به امید خدا با تکمیل و بهره برداری از این پروژه ها، شرکت در وضعیت سوآوری بهتری قرار خواهد گرفت و آینده درخشانی در انتظار شرکت پارس دارو قرار دارد.
در ادامه این مجمع که با تأکید بیشتر بر بعد آنلاین برگزار شد، و سهامداران می‌توانستند به صورت زنده آن را تماشا و سوالات خود را مطرح کنند، پس از سخنان رئیس مجمع و استماع گزارش حسابرس، سوالات و نظرات سهامدارن حاضر در مجمع و همچنین سهامدارانی که به صورت آنلاین سوالات خود را مطرح می‌کردند، دکتر امیر گرمابدری معاون مالی و اقتصادی شرکت به سوالات مربوطه پاسخ داد.
همچنین رئیس مجمع در پاسخ به سوال یکی از سهامداران در خصوص قیمت سهم پارس دارو در بورس گفت: همانطور که می دانید طی دوره ریزش بازار قیمت سهام متاثر از عملکرد شرکت ها نبوده است و با توجه به وضعیت بنیادی شرکت پارس دارو و میزان سودآوری که طی سال گذشته داشته است، مطمئنا ارزش این سهم بیشتر از رقم قیمت فعلی است.
در این جلسه با نظرخواهی از سهامداران حاضر و استماع سخنان هیأت رئیسه، درباره تعیین سود تقسیمی، پاداش و حق جلسه هیأت مدیره تصمیم گیری شد و با توزیع 100 درصد سود حاصل شده شرکت معادل هر سهم 6 هزار و 621 ریال موافقت گردید.

WhatsApp Image 2021 07 02 at 10.09.03 PM

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.