کد خبر : 37826
تاریخ انتشار : چهارشنبه 23 تیر 1400 - 11:25

روند رسوب اقلام اساسی در گمرکات با وجود دستورالعمل های متعدد همچنان افزایشی است

معمای کالاهای محبوس

معمای کالاهای محبوس
معمای کالاهای محبوس
رسوب کالاها در گمرکات کشور در حالی روند افزایشی دارد که طی چند ماه گذشته بارها دستورالعمل های متعددی برای ترخیص هر چه سریع تر کالاها صادر شده است. این مساله روز گذشته در جلسه ستاد هماهنگی اقتصادی دولت مجددا مورد تاکید رییس جمهور قرار گرفت. رییس جمهور با اشاره به گزارش‌های تامین کالاهای اساسی و افزایش ظرفیت ناوگان حمل و نقل درجهت تسریع در انتقال کالا، گفت: همکاری همه دستگاه‌ها در جهت تسریع در ترخیص کالاهای موجود در گمرکات کشور ضروری است.
حداقل سه سالی می شود که حوزه تجارت ، در فواصل کوتاه شاهد برگزاری جلسات و صدور مصوباتی جهت تسهیل ترخیص کالا است  که اغلب به تأیید و دستور مستقیم رئیس جمهور
می رسد و گرچه در مواردی موجب تسهیل ترخیص کالاهای اساسی از گمرک و بنادر شده ولی همچنان اظهارات مسئولان مربوطه به ویژه در گمرک و همچنین آمار رسمی بنادر نشان دهنده چالش های بسیاری است. ادامه یافتن این وضعیت چگونگی ترخیص کالاهای اساسی را به معمایی تبدیل کرده است.
آخرین گزارش از وضعیت کالاهای اساسی موجود در گمرک و بنادر طی ماه جاری نشان داده بود که بیش از ۶.۸ میلیون تن کالای اساسی شامل موجودی و یا آنچه که در شناورها به بنادر رسیده و در حال تخلیه و یا منتظر در لنگرگاه هستند، وجود دارد و این در شرایطی است که با مصوباتی که در همین فاصله صادر شده، میزان دپو کالاهای اساسی از حدود ۵.۲ میلیون تن در اردیبهشت ماه امسال تا کنون روند افزایشی طی کرده است.

    چالش تامین ارز
اما آنچه که در رابطه با دلایل اصلی این افزایش دپو کالاهای اساسی وجود دارد به گفته فعالان اقتصادی در اهم آن تأمین ارز قرار گرفته است و بارها این موضوع محل اختلاف دستگاه های ذیربط در امر تجارت از جمله گمرک، بانک مرکزی و وزارت صمت بوده است.
طبق تازه ترین اعلام ارونقی، معاون فنی گمرک ایران در حال حاضر از مجموع کالاهایی که به بنادر رسیده حداقل ۱.۳ میلیون تن آن در شناورها باقی مانده و امکان تخلیه هم حتی ندارد،دلیل به این برمی گردد که تأمین ارز صورت نگرفته و اسناد خرید به دست خریدار نرسیده تا بتواند کالای خود را تخلیه کند.
این در حالی است که مجموع این کالاهای اساسی تماما با ارز ۴۲۰۰ تومان باید تأمین ارز شود و بعد از آن با ورود ارز به حساب فروشنده، اسناد خرید به دست صاحب کالا برسد تا بتواند آن را به گمرک اظهار کند. موضوع دیگر به اتفاق عجیبی در زمینه تأمین ارز واردات رخ می دهد، بر می گردد.
از سال ۱۳۹۷ بود که با تغییر سیاست های دولت برای تأمین ارز واردات، ارز ۴۲۰۰ تومان تعیین شد و در ادامه با محدود شدن ارز ترجیحی به چند قلم کالای اساسی، سامانه نیما راه اندازی تا تمامی تأمین ارز در این سامانه بین واردکننده و صادرکننده با نظارت بانک مرکزی صورت بگیرد.
اعلام معاون فنی گمرک از این حکایت دارد که در برخی موارد  وقتی واردکننده کالای خود را خریداری می کند اغلب نسبت به تأمین ارز آن و پرداخت به فروشنده از کانال صرافی اقدام کرده و ارز  را به حساب آن جهت دریافت کالا واریز می کند.
گزارش ایسنا در این خصوص حاکی از آن است که دستگاه متولی این امر این تأمین ارز را قبول ندارد و واردکننده را مجبور می کند که در صف نیما برای تخصیص و تأمین ارز قرار بگیرد.
در این حالت در کنار زمانی که صرف تأمین ارز در سامانه نیما می شود، مجددا ارز نیمایی به حساب فروشنده واریز می شود، به عبارتی دو بار ارز به حساب فروشنده می رود؛ یک بار از سوی واردکننده و بار دیگر از سوی بانک عامل.

   مشکلات حمل و نقل کالاها
علاوه بر اینکه  ۱.۳ میلیون تن کالا روی آب مانده، ۲ میلیون تن کالای ترخیص شده نیز آفتاب می‌خورد! آنطور که مسئولان گمرک می گویند حداقل دو میلیون تن کالای اساسی ترخیص شده در بندر امام خمینی(ره) امکان خروج نداشته و در محوطه بندر مانده است؛ البته این موضوع محدود به بندر امام نیست.
از عمده ترین دلایل دپوی حدود ۶.۵ میلیون تنی کالاهای اساسی در گمرک و بنادر، مشکلات تامین ارز  اعلام می شود، ولی در همین بین این روزها آن دسته از کالاهایی هم که به هر ترتیبی و بر اساس مصوبات موجود به صورت قطعی یا درصدی ترخیص می شود، با مشکل دیگری تحت عنوان حمل و نقل مواجه شده است.
ارونقی همچنین آمار مقایسه ای تخلیه و بارگیری کالای اساسی در بندر امام خمینی(ره) از ابتدای سال تا ۲۰ تیرماه را اعلام کرد و گفت: جمع کل بارگیری در این دوره ۴.۱ میلیون تن بوده در حالیکه این میزان در مدت مشابه سال گذشته بالغ بر ۴.۹ میلیون تن بوده است که نشان دهنده کاهش ۱۶ درصدی بارگیری در بندر امام است. این در حالی است که موجودی کالای اساسی در این بندر ۵۵ درصد، تعداد کشتی در حال تخلیه ۴۳ درصد و کشتی های در لنگرگاه ۲۱۴ درصد افزایش داشته است.
وی یادآور شد که در حال حاضر تمامی انبارهای بندر امام پر شده و آنچه تخلیه می شود، در محوطه قرار گرفته که زیر آفتاب شدید و رطوبت قرار دارد و خود شرایط نامناسبی را برای نگهداری کالا ایجاد می کند.
در مجموع آنچه که در چرخه واردات به ویژه در حوزه ارز در چند سال اخیر اتفاق افتاده بارها مورد نقد واردکنندگان و سایر تجار بوده است و حتی با وجود دستورات صریح رئیس جمهور برای تأمین ارز و ورود کالای اساسی، اعلام گمرک از این حکایت دارد که همچنان یکی از معضلات پیش رو ترخیص کالا، تأمین ارز و صدور کد رهگیری بانک برای ترخیص ۹۰ درصدی است.

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.