کد خبر : 38275
تاریخ انتشار : دوشنبه 4 مرداد 1400 - 9:51

نصف جهان مدیر، می خواهد

نصف جهان مدیر، می خواهد
نصف جهان مدیر، می خواهد

امسال با وجود کاهش پنجاه درصدی بارش ها و بالا رفتن دمای بی سابقه هوا ، اصفهان در وضعیت تنش آبی قرار گرفت. کم آبی خشک شدن چاه های آب و کاهش آب سفره های زیر زمینی مشکلات فراوانی را یکباره بوجود آورد به طوری که بحران بی آبی آنچنان شدت گرفت که اصفهان با کمبود آب شرب وقطعی آب انشعاب های خانگی مواجه شد که دردسرهای فراوانی برای شهروندان و صنایع و مشاغل بوجود آورد.
به اینجا که می رسیم نقطه اوج بحران است و به جد نیاز به مدیریت و تدبیر دارد، همه مردم ، کشاورزان ، دامداران و صاحبان مشاغل و صنایع …..معترض به بی آبی اند….تماس های تلفنی که در سامانه 122 ثبت شد بسیار بالا می گیرد.
شرکت آب و فاضلاب طی اقدامات شبانه روزی و مجدانه پیگیر حل مشکل بی آبی شد شرکت آب و فاضلاب در گام نخست اقدام به آبرسانی از طریق تانکر ها در شهرها و روستا ها کردتا جایی که 3/540/000 لیتر آب با استفاده از 438 دستگاه تانکر سیار در مناطقی که دچار تنش آبی بود توزیع شد که این اتفاق در طول 55 سال فعالیت شرکت آب و فاضلاب بی سابقه بود. در این میان 22 آزمایشگاه میکروبی و 5 آزمایشگاه شمیایی بر سلامت و کیفیت آب شرب نظارت دارند.
هاشم امینی می گوید: با مدیریت فشار آب و مخازن، و اصلاح و تقویت شبکه توزیع آب در نقاط مختلف شهر از جمله اقدامی بود که در راستای حل بحران آب انجام شد .
مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب معتقد است در چنین شرایطی راه اندازی سامانه دوم آبرسانی از نان شب برای اصفهانی ها واجب تر است وی می گوید: بی آبی یک کوچه هم برای ما بسیار مهم است و تمام تلاشمان را برای رفع بی آبی انجام خواهیم داد .
امینی، مدیر پای کار، در روزهای بحرانی پا به پای همکاران و شهروندان مشکلات بی آبی و قطعی آب را پیگیری کرد به طوری که طی اعتراض ساکنان یکی از محلات خیابان مولوی برای قطعی آب مدیر عامل پر کار و مردمی آب و فاضلاب تا پاسی از شب شخصا مشکل را پیگیری کرد و در محل حضور پیدا کرد .
و اینجاست که تفاوت مدیران حقوق بگیر و چسبیده به صندلی ریاست و جاه و جلال که فقط شعار می دهند و موقع عمل که می شود پیدایشان نیست با مدیران جهادی ،مردمی و مسئولیت پذیر از زمین تا آسمان است.
اصفهان در این شرایط ویژه مدیر و مدبر می خواهد صدها امینی می طلبد که اصفهان نصف جهان شود، و از بحران ها رهایی یابد و جایگاه هنری و فرهنگی و استراتژیک خود را دوباره پیدا کند .
شیر خدا و رستم دستانم آرزوست .
جا دارد خدا قوت بگویم به بزرگمرد تاریخ شرکت آبفا و همکاران و پرسنل که تمام قد برای حل بحران کم آبی ایستادند، متاسفانه عادت کرده ایم فقط در زمان بحران از زمین زمین و زمان شاکی باشیم ….
طی ماه های اخیر تعداد 200 شهر در کشور دچار تنش آبی شدند که اصفهان جز 12 کلان شهری است که با بحران آبی روبرو شد .
امروز پس از گذشت حدود یک ماه تقریبا بخش عمده ای از مشکلات بی آبی حل شده قطعی آب در محلات کاهش چشمگیری پیدا کرده است که البته در صورتی که دما دوباره به 40 برسد امکان بازگشت بحران دوباره وجود دارد
نکته ای که در بحران آب شرب در اصفهان قابل توجه است متاسفانه نصب 850 پمپ مستقیم بر روی شبکه آب که جرم محسوب شده و باعث تضییع حق همسایگان شده و پیگرد قانونی خواهد داشت و این امر قطقا در تشدید بحران و افت فشار آب در برخی مناطق شهر موثر است .
برای حل بحران کم آبی ارتقا فرهنگ مصرف بهینه آب ، بالا بردن حس مسئولیت پذیری و مشارکت شهروندان در حفظ و نگه داری منابع آبی ضروری است .
اصفهان
فاطمه شفیعی

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.