کد خبر : 43534
تاریخ انتشار : جمعه 9 مهر 1400 - 18:03

وزیر نیرو:

 پیمانکاران ضعیف و بدهکار در لیست سیاه قرار می‌گیرند

 پیمانکاران ضعیف و بدهکار در لیست سیاه قرار می‌گیرند
بدهکاری وزارت نیرو پسندیده نیست

 وزیر نیرو‌ به وضعیت سد تنگ سرخ اشاره کرد و گفت: با روند کنونی اجرای آن حدود ۱۰۰ سال طول می‌کشد و آن موقع نیز طول و دوره عمر مفید آن تمام است و یک شوخی می‌شود.

 علی اکبر محرابیان در نشست شورای انسجام بخشی صنعت آب و برق کهگیلویه و بویراحمد اظهار داشت: یکی از الزامات جدی توسعه و حضور سرمایه گذار فراهم بودن زیرساخت های مهم آب و برق بوده و بدون شک سرمایه گذار به فراهم بودن زیرساخت‌ها نگاه می‌کند و تصمیم می‌گیرد.

وی به وضعیت سد تنگ سرخ اشاره کرد و افزود: مایه تأسف است، اگر عملکرد امسال را بگذارید کنار، پروژه سد تنگ سرخ تقریبا تعطیل بوده، با روند کنونی اجرای آن حدود 100 سال طول می‌کشد و آن موقع نیز طول و دوره عمر مفید آن تمام است و یک شوخی می‌شود.

محرابیان به مدیران در خصوص اجرای پروژه ها توصیه کرد که پروژه ها را سرعت دهند و کارگاه ها را فعال کنند و نگران اعتبارات نباشند زیرا تامین می‌شود.

وی بیان کرد: در همین مدت کوتاه اتفاقات را ببینید در 6 ماه اخیر به گفته وزیر اقتصاد در شهریورماه بدون استقراض حقوق کارکنان پرداخت شده است.

محرابیان به راهکارهای متفاوت تأمین مالی پروژه‌ها هم اشاره کرد و افزود: سرجمع اعتبارات وزارت نیرو خوب بوده و ردیف‌های بودجه تغییراتی داشتند الان نزدیک به 20 روش بوده که می‌تواند اعتبار دریافت کنید و یا اعتبارات را جابجا کنید، وقتی پروژه‌ها فعال شد می‌توانید از منابع استفاده کنید.

محرابیان گفت: اگر پروژه سریع‌تر انجام شود بسیاری از هزینه های مازاد هم حذف می شود و امروز راهی جز فعالسازی جهادی پروژه ها نداریم.

وزیر نیرو گفت: اولویت بندی کنید پروژه هایی که اولویت بیشتری برای منطقه دارند فعال و اعتبارات را متمرکز و با زمان بندی منطقی به مردم تحویل دهید.

وی با اشاره به روند کند پروژه سد تنگ سرخ، ادامه داد: معنی ندارد سالی 1 درصد پیشرفت، اینها را کنار بگذارید.

وی به ره‌آوردهای سفرهای استانی هیئت دولت اشاره و ادامه داد: یکی از ویژگی سفرهای استانی همین اولویت بندی اعم پروژه ها برای مردم است. اما پروژه های متوسط و کوچک را باید خودتان برنامه ریزی و عملیاتی کنید.

وزیر نیرو خاطرنشان کرد: اگر در پی توسعه استان و رفع محرومیت هستید مهمترین درگاه آن خدمات همکاران ما در صنعت آب و برق است، تأمین آب و برق پایدار و اتصال شبکه فاضلاب در نقاط ضرورت دار باید به صورت جدی دنبال شود.

محرابیان گفت: در کنار تأمین مناسب این خدمات ببینید چه حجمی از اشتغال با فعالسازی صنایع و کارخانجات و سرمایه‌گذاری های بخش خصوصی صورت می‌گیرد، همه اینها در نهایت توسعه و آبادانی و بهبود اشتغال استان و مهم تر از همه رضایت مندی مردم را رقم می‌زند.

وزیر نیرو به مسائل رفاهی کارکنان هم اشاره و بیان داشت: رسیدگی به همکاران باید مد نظر باشد، وزارت نیرو به همکاران بدهی دارد این یعنی چی؟ معنا ندارد، مدیر به کارگر زحمتکش بدهکار است آنهم در این شرایط اقتصادی این ابداً پسندیده نیست، مطالبات گذشته هم به هر حال مطالبات شرکت است مربوط به هر دولتی هم بوده تعهدات است و باید به آن رسیدگی کرد.

محرابیان در خصوص قانون تبدیل وضعیت ایثارگران هم توصیه ای داشت و خطاب به مدیران صنعت آب و برق گفت: تبدیل وضعیت هم قانون است و وظیفه ما انجام آن است.

وی خاطرنشان کرد: کهگیلویه و بویراحمد مردم خوبی دارد، استان سر زنده ای است، مردم بی تفاوت به وضع استان نیستند این نکته مثبت باعث حرکت مدیران و دولت می‌شود باید با حرکت خوب رضایت مردم را جلب کنیم.

وزیر نیرو گفت: اگر 2 سال برنامه ریزی کنیم ، به دنبال اعتبارات باشیم و زمان بندی کنیم و طبق پیوست های مالی مداوم پیگیری کنیم از سازمان های مرتبط، رضایت قابل توجهی برای مردم رقم می‌خورد. الان با رضایت مندی مردم در آب شرب و سرعت پروژه ها فاصله داریم باید این فاصله با کار و تلاش کم شود.

وی ضمن بیان اینکه توجه به زیردستان وظیفه همه مدیران است، افزود: پیمانکاری که نتواند پرسنل خود را اداره کند در لیست سیاه ماست، کسی که نتواند خود را اداره کند قطعاً نمی‌تواند پروژه‌ها را به سرانجام برساند، شما نباید اجازه ظلم در پروژه های مرتبط تان را بدهید، دائما با پیمانکاران نشست داشته باشید و بررسی کنید هم قراردادها و اجرای کار را و هم رسیدگی پیمانکار به نیروی انسانی را مستمراً بررسی کنید.

محرابیان تصریح کرد: امیدوارم در سایه همکاری تنگاتنگ با رعایت موازین مهندسی و زمان بندی و در چارچوب یک برنامه مدون بتوانیم در حوزه آب و برق در استان پیشرفت قابل ملاحظه‌ای داشته باشیم. از همه کسانی که از قدیم تا الان برای استان تلاش کردند نیز قدردانی می‌کنم اما راضی به شرایط فعلی نیستیم.

برچسب ها :

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.