کد خبر : 43698
تاریخ انتشار : یکشنبه 11 مهر 1400 - 12:01

«پست» مکمل «توسعه بازارهای دیجیتال» است

«پست» مکمل «توسعه بازارهای دیجیتال» است
«سامانه هوشمند رضایتمندی مشتریان» راه اندازی می شود

شبکه های پستی بخشی جدایی ناپذیر از موضوعات مورد بحث در دولت ها و سازمان های بین المللی، برای پذیرش دیجیتالی شدن هستند.

معاون وزیر ارتباطات در این خصوص می گوید: «جهان به سرعت در حال دیجیتالی شدن است و مشتریان به طور فزاینده ای انتظار دارند که به طور مستقیم و از طریق کانال ها و شبکه های دیجیتالی، با پست در ارتباط باشند.»

او معتقد است بررسی ها نشان می دهد شبکه های پستی جهان بیش از 70درصد از سرمایه های خود را در بخش ارائه و توسعه خدمات دیجیتال افزایش داده اند. به همین دلیل، واضح است که این توسعه و تکامل خدمات پستی دیجیتال ادامه خواهد یافت.

رمضانعلی سبحانی فر با تاکید بر اینکه امروز پست ایران از این رشد عقب نمانده و همسو با سایر پست های دنیا نسبت به تغییر کسب و کار خود و بازنگری در زیرساخت ها اقدام کرده است اذعان می دارد در شرایط حال حاضر شرکت ملی پست در نقطه اوج پیشبرد تحول دیجیتال قرار دارد و برای تداوم بقا متحول شده و با سایر شرکت های دیجیتالی برای عرضه و جابجایی محصولات و تولیدات محلی و منطقه ای رقابت می کند.

مدیرعامل شرکت ملی پست عنوان می دارد شرکت ملی پست در حوزه دیجیتالی کردن فرایندها ورود و نسبت به باز طراحی  کسب و کار خود مبتنی بر فناوری های روز با استفاده از فرصت ها اقدام کرده است .

سبحانی فر معتقد است شبکه مویرگی پست عامل موثری در توسعه اقتصادی است که بستر گسترده و امنی برای توسعه تجارت الکترونیک فراهم ساخته و با پیروی از قوانین و الزامات اتحادیه پستی جهانی که لازم الاجرا نیز است،  توانسته تا روند توزیع و مبادله اسناد و مرسولات را شتاب دهد.

او عنوان می کند پست با ایجاد راه های دسترسی به بازارهای مختلف کسب و کارهای خرد، نقش موثری در توسعه بازارهای ملی و بین المللی ایفا می‌کند و در حقیقت اکنون پست ، مکمل اصلی توسعه بازارهای دیجیتال است .

 

«سامانه هوشمند رضایتمندی مشتریان» راه اندازی می شود

مدیرعامل شرکت ملی پست از راه اندازی «سامانه هوشمند سنجش رضایت مشتریان» تا یکماه آینده خبر داد. رمضانعلی سبحانی فر با اشاره به  تاکید وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات پیرامون «هوشمند سازی شبکه پستی»، گفت: «با هدف افزایش کیفیت خدمات پستی و در امتداد مسیر پیشبرد طرح تحول دیجیتال پست، سامانه هوشمند سنجش رضایت مشتریان راه اندازی می شود.» معاون وزیر ارتباطات ادامه داد: «با راه اندازی این سامانه، نظرات مشتریان پیرامون چگونگی نحوه قبول و توزیع مرسولات ثبت و بررسی و مشکلات موجود در سریعترین زمان ممکن مرتفع می شود و بی تردید شاهد رضایت بیشتر مشتریان خواهیم بود.»مدیرعامل شرکت ملی پست به تغییر و بازنگری در زیرساخت های پست اشاره کرد و افزود: «ر ادامه هوشمند سازی مراکز تجزیه و مبادلات کشور، بزودی بزرگترین مرکز تجزیه ومبادلات کشور واقع در چهارراه لشگر مجهز به بزرگترین و به روزترین دستگاه سورتینگ خاورمیانه خواهد شد.»وی افزود: «با راه اندازی این سیستم در مرکز تجزیه و مبادلات پستی کشور شاهد افزایش چند برابری سرعت سیر مرسولات، کاهش ضریب خطای انسانی و در پی آن ارتقای رضایت مشتریان را خواهیم داشت.»

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.