کد خبر : 44144
تاریخ انتشار : دوشنبه 19 مهر 1400 - 9:48

روابط اقتصادی با چین، هند و روسیه گسترده‌تر می شود

اولویت‌های جدید تجاری ایران

اولویت‌های جدید تجاری ایران
 تمهیدات برای رفع مشکل تجارت با قفقاز
رییس‌کل سازمان توسعه تجارت روز گذشته در نشست خبری روابط اقتصادی با چین، هند و روسیه را از اولویت های تجاری کشور عنوان کرد و گفت: با توجه به اینکه کارخانه‌ها زیر ظرفیت در حال فعالیت هستند بر این اساس توسعه صادرات در دستور کار است. بهبود بخش‌های لجستیک، تعرفه‌های ترجیحی، اصلاح قوانین و مقررات و اصلاح ساختارها در بخش رایزن‌های بازرگانی از برنامه هایی است که علیرضا پیمان‌پاک برای تحقق این امر عنوان کرده است.
توسعه صادرات ٣٥میلیارد دلاری از برنامه های مهم سیاستگذار حوزه تجارت است و این هدف با افزایش تعاملات اقتصادی با کشورهای چین، هند و روسیه  در دستور کار قرار گرفت.  در این راستا بانک مرکزی، وزارت صمت و سازمان توسعه تجارت برای تحقق این امر به صف شده اند.   پیش از این  رئیس جمهور نیز برنامه‌ای را به‌طور کلان درخصوص توسعه تجارت با کشورهای همسو با ایران مطرح کرده بود.
علیرضا پیمان‌پاک  در خصوص جزییات برنامه های تجاری ایران در دولت سیزدهم گفت:  تورم این چند سال قدرت خرید مردم را کاهش داده است و در کوتاه‌مدت نمی‌توان با اتکا به بازار داخلی رونق جدی ایجاد کرد، بنابراین باید به‌دنبال توسعه صادرات باشیم.

 تعریف دالان های تجاری  با شرکای مهم
پیمان‌پاک با تاکید به اینکه “باید به‌دنبال توسعه صادرات و افزایش منابع ارزی از طریق توسعه صادرات غیرنفتی باشیم، اضافه کرد: برنامه‌هایی برای تسهیل واردات مواد اولیه و نهاده‌هایی که برای تولید نیاز داریم، تعیین شده و برای کشورهای هدف اولویت‌بندی انجام شده است. برخی کشورها از جمله هند و چین اولویت اول ما هستند که دالان‌های تجاری برای آنها تعریف شده، کد کالاها و حجم کالاها و هر فاکتوری که لازم است تعیین شده است.
وی با بیان اینکه این کریدور اختصاصاً برای کشور روسیه نیز ایجاد شده است، خاطرنشان کرد: الزامات لجستیکی، پولی و بانکی، توسعه بازارهای بین‌المللی، قراردادهای تجاری، اصلاح ساختار توسعه تجاری از جمله برنامه‌هایی است که پیگیری می‌کنیم.
رییس سازمان توسعه تجارت با اشاره به اصلاح سازوکار مجموعه سازمان توسعه تجارت، ابراز کرد: برخی کشورها اولویت‌بندی شده‌اند که صادرات با آنها انجام دهیم و طی دو الی سه هفته آینده این برنامه نهایی خواهد شد و بر اساس آن مشخص می‌شود که در افق 1404 چه‌میزان صادرات به این کشورها خواهیم داشت.

 تمهیدات برای رفع مشکل تجارت با قفقاز
پیمان‌پاک تصریح کرد: موضوع قفقاز هم اتفاق جدیدی نیست  و همیشه ایران در فصل سرما برای صادرات در این بخش مشکلاتی دارد. دو راه برای حل این مشکل در نظر گرفته‌ایم؛ نخستین راه این است که از مسیر جایگزین آذربایجان یعنی مسیر ارمنستان استفاده کنیم که ارمنستان نیز خود پیگیر باز شدن این راه است و برای تکمیل مسیر نیز ایران اعلام آمادگی کرده است.
وی با اعلام اینکه تا یک ماه آینده این مسیر درست می‌شود، ادامه داد: مسیر دوم مسیر دریایی و استفاده از کشتی است. با این دو مسیری که تعیین شده است کمک بزرگی به توسعه صادرات محصولات کشاورزی به کشورهای cis و روسیه می‌شود.
رییس سازمان توسعه تجارت افزود: همچنین با بانک‌های محلی کشورهای هدف نیز کار می‌کنیم که ال‌سی بر مبنای ارز کشور مقصد باز می‌شود و بانک مرکزی دولت قبل به این امر تمایل نداشت ولی در دولت جدید از این امر حمایت می‌شود.

 تکمیل جاده ترانزینی “تاتو”
چند روز پیش نیز  مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه در خصوص مشارکت ایران و ارمنستان برای تکمیل جاده ترانزینی “تاتو”، گفته بود: آذربایجان از مسیر ترانزیتی ایران به اروپا حذف می‌شود.
خیراله خادمی در خصوص اهمیت ساخت جاده تاتو در ارمنستان به‌عنوان مسیر ترانزیتی مستقیم ایران به این کشور،‌اظهار کرد: ایران می تواند با همکاری با کشور ارمنستان در تکمیل جاده تاتو به راحتی بدون نیاز به عبور از کشور آذربایجان به ارمنستان برسد و از آنجا به اروپا متصل شود.
وی ادامه داد: تکمیل عملیات اجرایی جاده تاتو که کمتر از 15 کیلومتر آن باقیمانده است نقش مهمی در تسهیل تردد برای ایران در کریدور شمال- جنوب و توسعه همکاری های اقتصادی دارد.
خادمی این مسیر را یکی از خطوط حیاتی برای تجارت و ترانزیت ایران به اروپا و چین دانست و گفت: ایران با اعلام آمادگی برای ساخت و تکمیل هرچه سریع‌تر مسیر مستقیم ایران به ارمنستان گام مهمی در راستای زنده نگه داشتن این مسیر ترانزیتی برای کشور برداشته است.

 افزایش ظرفیت تجارت دریایی
یکی دیگر از برنامه های توسعه تجارت استفاده بیشتر از ظرفیت تجارت دریایی است.  پیمان پاک به تازگی در این خصوص گفته بود که ایران برای فعال کردن ظرفیت تجارت دریایی در خزر آمادگی دارد و برقراری ارتباط منظم دریایی با تعدادی از دیگر کشورهای منطقه نیز در دستور کار است.
وی افزود: در گام اول، خطوط، منظم و کشتیرانی از مبدا بنادر انزلی، امیرآباد و نوشهر به مقاصد بنادر آستراخان و ماخاچ کالا در روسیه برقرار و سپس در خصوص برقراری این خطوط، به مقاصد سایر کشورهای حوزه دریای خزر، خلیج فارس، سوریه و شرق آفریقا اقدام خواهد شد.
معاون وزیر و رییس کل سازمان توسعه تجارت ایران بیان کرد: میزان حمل بار دریایی انجام شده توسط جمهوری اسلامی ایران در سال ۱۳۹۹ در حوزه دریای خزر ۹.۱ میلیون تن بوده که با این رقم، ۳۹درصد از کل حمل دریایی حوزه دریای خزر را شامل می‌شود؛ این در حالی است که میزان حمل بار کشتیرانی روسیه در حوزه
دریای خزر در سال ۱۳۹۹برابر با ۹.۲ میلیون تن بوده که ۶۰درصد حمل و نقل دریای خزر را به خود اختصاص داده است.
پیمان‌پاک ادامه داد: به رغم کاهش حجم حمل و نقل دریایی در سال ۱۳۹۹ نسبت به سال قبل به علت شیوع ویروس کرونا، نسبت فعالیت جمهوری اسلامی ایران از ۳۵درصد در سال ۱۳۹۸ به ۳۹درصد در سال ۱۳۹۹ افزایش یافته است.
برنامه ریزی برای توسعه صادرات کشور در شرایطی است که گزارش ها از ارتقای  ۶۱ درصدی صادرات کشور در 6 ماهه نخست امسال حکایت دارد.  همچنین جهت گیری دولت نیز در بودجه 1401 توسعه صادرات غیر نفتی است و این مساله مورد تاکید  رییس سازمان برنامه و بودجه است. باید دید دولت چه برنامه هایی برای تحقق این امر و همچنین رفع مشکلات صادرکنندگان خواهد داشت.

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.