کد خبر : 44174
تاریخ انتشار : دوشنبه 19 مهر 1400 - 11:49

بررسی عملکرد سه ماهه بانک ایران‌زمین در بهار ۱۴۰۰؛

از کاهش هزینه تا رشد دارایی

از کاهش هزینه تا رشد دارایی
از کاهش هزینه تا رشد دارایی

بانک ایران‌زمین با سرمایه ثبت شده ۴ هزار میلیارد ریالی توانست در بسیاری از حوزه‌ها روند رو به رشد خود را ادامه دهد.

از صورت‌های مالی منتشره ۳ ماهه ابتدایی سال ۱۴۰۰ بانک ایران‌زمین نشان داد که جریانات نقد حاصل از عملیات برای این بانک، به مبلغ ۱۲ میلیون و ۶۸ هزار و ۶۱۴ میلیون ریال رسیده است. همچنین این رقم نسبت به مدت مشابه سال ٩٩ رشد ۱۴۸ درصدی داشته است.

همچنین وجوه دریافتی بانک ایران زمین بابت فروش دارایی‌های مشهود و نامشهود به ترتیب ۹ هزار و ۸۵۰ میلیون ریال و ۳ هزار و ٧٢٩ میلیون ریال است.

در ادامه بررسی‌ها نشان داد که وجوه دریافتی بانک ایران‌زمین بابت فروش دارایی‌های مشهود و نامشهود نسبت به مدت مشابه سال ۹۹ به ترتیب رشد ۱۳۱ و 1095 درصدی داشته است.

دریافتی وجه نقد بانک ایران‌زمین از فعالیت‌های سرمایه گذاری نیز رقم ۴ هزار و ۶۱۰ میلیون ریال بوده است که این رقم نیز به مدت مشابه سال ۹۹ رشد حدود ۵۰۰ درصدی داشته است.

دریافت‌های نقدی حاصل از تسهیلات بانک ایران‌زمین در سه ماه بهار سال ۱۴۰۰ به رقم 119 میلیون و 17 هزار و 393 میلیون ریال رسید، که نسبت به مدت مشابه سال ۹۹ رشدی حدوداً ۱۸۵ درصدی داشته است.

مانده موجودی نقده منتشره درصورت‌های مالی بانک ایران‌زمین در سه ماه ابتدایی سال ۱۴۰۰ نیز رقم یک میلیون و ۵۸۸ هزار و ۷۳۱ میلیون ریال است که نسبت به مدت مشابه سال ۹۹ حدوداً 2 درصد کاهش داشته است.

بررسی‌ها نیز نشان داد که درآمد کارمزد سه ماهه ابتدایی سال ۱۴۰۰ با رشد ۴۲۷ درصدی به رقم ۷۰۶ هزار و ۹۷۲ میلیون ریال رسیده است. همچنین خالص درآمد کارمزد این بانک نیز با رشد ۴ هزار و 984 درصدی به رقم 562 هزار و 290 میلیون ریال رسیده است.

هزینه‌های مالی بانک ایران زمین در بهار ۱۴۰۰ کاهش ۲۵ درصدی داشت تا به رقم یک میلیون و ۱۹۸ هزار و ۷04 میلیون ریال برسد.

دارایی‌های ثابت مشهود بانک ایران زمین در بهار ۱۴۰۰ نیز به رقم ۵ میلیون و ۴ هزار و 156 میلیون ریال رسید.

در انتها جمع دارایی‌های بانک ایران زمین با رشد 4.3 درصدی نسبت به سال ۹۹ به رقم 459 میلیون و 649 هزار و 971 میلیون ریال رسیده است.

گفتنی است صورت‌های مالی منتشره سه ماهه ابتدای سال ۱۴۰۰ بانک ایران زمین حسابرسی نشده می‌باشد. الفباخبر

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.