کد خبر : 23259
تاریخ انتشار : یکشنبه ۲۷ مهر ۱۳۹۹ - ۲۲:۲۳

در مراسمی با حضور مدیران این بانک و مدیر بنیاد تعاون زندانیان کشور انجام شد

رونمایی از محصول معین کارت توسط بانک پارسیان

رونمایی از محصول معین کارت توسط بانک پارسیان
رونمایی از محصول معین کارت توسط بانک پارسیان

مراسم رونمایی از محصول معین کارت توسط بانک پارسیان امروز یکشنبه ۲۷ مهر در ساختمان مرکزی این بانک با حضور مدیران ارشد این بانک و مدیر بنیاد تعاون زندانیان کشور برگزار شد.

در این مراسم عضو هیات مدیره و معاون طرح و توسعه بانک پارسیان،مدیر عامل بنیاد تعاون زندانیان کشور، مدیرعامل شرکت تجارت الکترونیک پارسیان و مدیر بازاریابی و توسعه کسب و کار بانک پارسیان حضور داشتند و توضیحاتی در خصوص این محصول ارائه کردند.

دکتر ضرغامی، عضو هیات مدیره و معاون طرح و توسعه بانک پارسیان در مقدمه با ارائه آمارهایی از آخرین وضعیت بانک پارسیان گفت:   در حال حاضر مجموع دارایی های بانک حدود ۱۶۵۰ هزار میلیارد ریال است که ۹۷۰هزار میلیارد آن تسهیلات اعطایی و مطالبات بخش حقیقی خصوصی به جز بانک هاست.

وی با اشاره به نقش مهم استارت آپ ها در توسعه جوامع امروزی گفت: بر این باوریم که در حال حاضر افزایش نرخ رشد سرمایه گذاری و تولید، حاصل فروش مواد خام و اولیه نیست و حاصل مغز انسان هاست  و این شرکت های دانش بنیان هستند که آینده اقتصاد جهان را رقم می زنند، بر این اساس بانک پارسیان در راستای ارتقای سرمایه انسانی به عنوان یکی از جنبه های مسئولیت های اجتماعی، حمایت از شرکت های دانش بنیان را در دستور کار خود قرار داد.

دکتر ضرغامی در ادامه گفت: بانک پارسیان حدود ۱۲ هزار  و ۲۸۱ میلیارد ریال پرونده شرکت های دانش بنیان برای اعطای تسهیلات در حال بررسی دارد که تاکنون میزان ۷ هزار و ۵۰۷ میلیارد ریال مصوب کرده  و ۵ هزارو و۲۷۳ میلیارد ریال پرداخت کرده که تا پایان سال جاری  پرداخت این تسهیلات ادامه خواهد داشت با این هدف که در قالب مسئولیت های اجتماهی موجب ارتقای سرمایه انسانی کشور شود.

عضو هیات مدیره و معاون طرح و توسعه بانک پارسیان  در ادامه گفت: همچنین این بانک تاکنون ۷ هزار و ۴۵۸ میلیارد ریال در خواست صدور ضمانتنامه دارد که هزار و ششصدو پنجاه و هشت میلیارد ریال ضمانتنامه تاکنون صادر شده است.

وی افزود: بانک پارسیان تاکنون به ۲۷۰ شرکت دانش بنیان ضمانتامه صادر کرده و  ۲۸۵ شرکت دانش بنیان نیز تحت پوشش اعطای تسهیلات قرار دارند.

دکتر ضرغامی در بخش دیگری از اظهارات خود گفت: جنبه دیگر مسئولیت های اجتماعی بانک جنبه خیرخواهانه است  که بر اساس تفاهم نامه بانک با  بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان امام برای پرداخت ۹۵۰۰ میلیارد ریال تسهیلات، تا به  امروز  ۲ هزار  و ۵۸۰ میلیارد ریال تسهیلات قرض الحسنه اشتغالزایی روستایی از سوی بانک پرداخت شده است.

وی در بخش دیگری از اظهارات خود در خصوص معین کارت گفت: طرح معین کارت طرحی است که در راستای جنبه خیرخواهانه مسئولیت های اجتماعی بانک پارسیان است که بر مبنای آن خیرینی که در بانک پارسیان حساب دارند، می توانند مختارانه سود سپرده خود را به این حساب واریز کنند تا در اختیار بنیاد تعاون زندانیان برای امور خیریه از جمله آزادی زندانیان و … استفاده کند که در این راستا کمپین گسترده ای برای اطلاع رسانی و تبلیغات فراهم شده است.

مطهرنژاد، مدیرعامل بنیاد تعاون زندانیان کشور نیز در این مراسمگفت: بنیاد تعاون زندانیان، یک نهاد عام المنفعه است که از حدود ۷۰ سال پیش کار خود را شروع کرده است و وظیفه آن توانمند سازی زندانیان برای بازگشت به جامعه ای است که در قالب حرفه آموزی و ایجاد اشتغال در دوران محکومیت این هدف را محقق می کند.

وی با بیان اینکه سالانه بیش از ۷۰ هزار نفر از زندانیان را تحت آوزش فنی و حرفه ای قرار می دهیم که این کار بخشی توسط بنیاد و بخشی مشترک با همکاری سازمان آموزش فنی و حرفه ای و سازمان زندان ها تحقق پیدا می کند تصریح کرد:  بانک پارسیان همکاری خوبی از سه سال گذشته با بنیاد شروع کرده و ما ابتدا بحث طرح حامی کارت با همکاری شرکت تاپ را برای آزادی زندانیان با بانک پارسیان آغاز کردیم و طی این سه سال حدود یک میلیون حامی کارت برای زندانیان صادر شده و تمامیمراودات پولی و بانکی زندانیان با این کارت انجام می شود.

مدیرعامل بنیاد تعاون زندانیان کشور  گفت: آمارها نشان می دهد زندانیانی که با حمایت بانک ها حمایت شغلی شدند و در دوران محکومیت کار یاد گرفتند و بعداز آزادی هم حمایت شدند و به کار پرداختند، بازگشتشان به زندان از ۲۰ درصد به ۲ درصد کاهش پیدا کرده و بانک پارسیان  با سهیم شدن در این کار خیر، موجب کاهش بازگشت زندانیان به زندان شود.

پارسافرد، مدیر بازاریابی و توسعه کسب و کار بانک پارسیان نیز در این مراسم با بیان اینکه  معین کارت بستری برای کمک به زندانیان و در راستای مسئولیت اجتماعی بانک پارسیان است گفت: معین کارت علاوه بر اینکه بر ایجاد بستر پرداخت الکترونیکی است در راستایمسئولیت های اجتماعی و ایجاد بستری است برای اینکه جریاننقدینگی مستمر برای بنیاد تعاون زندانیان ایجاد شود.

وی افزود:  این کمک ها که پیشتر به صورت دستی بود با معین کارت به صورت خودکار و در بستر الکترونیکی انجام می شود.

مدیر بازاریابی و توسعه کسب و کار بانک پارسیان با بیان اینکه بسترمعین کارت از طریق سپرده کوتاه مدت ماه شمار است گفت: این سود به جای اینکه به حساب دارنده برود به حساب بنیاد تعاون زندانیانکشور می رود.

وی افزود: اگرچه این سود جزئی و کم است، اما جمع شدن آن به صورت تجمیعی کمک می کند تا برنامه ریزی صحیح برای آزادسازیزندانیان انجام شود.

پارسافرد افزود: امیدوارم با برنامه ریزی های پیش رو مزایایی برایصاحبان کارت داشته باشیم و استقبال خوبی از این محصول شود و ادای دین کنیم به کسانی که نیازمند هستد.

وی با بیان اینکه معین کارت مصداق قطره قطره جمع گردد وانگهی دریاشود است گفت: معین کارت در راستای مسئولیت اجتماعی و توامان مسئولیت سازمانی بانک پارسیان است و با استفاده از این کارت فرایند کمک ها خودکار و الکترونیکی می شود.

وی افزود: برنامه ریزی شده معین کارت محصول اولویت دار بانک پارسیان در معرفی آن باشد.

پارسافرد گفت: افراد میتوانند سود خود را به صورت خودکار برایحمایت از زندانیان انجام دهند. ضمن اینکه باتوجه به خودکار بودن آن، دغدغه فراموشی خیرین نیز از بین می رود و بر این اساس اشتغال زندانیان و آزادی زندانیان از این بستر با برنامه ریزی صحیح تریانجام می شود.

جعفری، مدیر عامل شرکت تجارت الکترونیک پارسیان نیز در این مراسم با اشاره به سابقه همکاری بانک پارسیان با بنیاد تعاون زندانیان کشور از سال ۹۴ گفت: در راستای تحقق مسئولیت اجتماعی جذب کمک های مردمی به نفع مددجویان جهت اشتغالزایی و آزادی زندانیان بانک پارسیان با مشارکت شرکت تجارت الکترونیک پارسیان و بنیادتعاون زندانیان کشور به ارائه محصول تحت عنوان معین کارت اقدام کرده است.

وی افزود:  برنامه ریزی برای اضافه شدن مراکز و فروشگاه های مجموعه بنیاد تعاون زندانیان به باشگاه مشتریان جهت ارائه خدمات با تخفیف ویژه به دارندگان معین کارت، اطلاع رسانی به بیش از یکمیلیون پذیرنده تاپ جهت مشارکت در طرح و اطلاع رسانی به ۲۰۰۰ دارندگان کارت های سازمانی پیش پرداخت از اقدامات انجام شده در راستای حمایت طرح معین کارت توسط تاپ بوده است.

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.