کد خبر : 13503
تاریخ انتشار : یکشنبه 13 بهمن 1398 - 16:37

جنبش این خانه از ماست

جنبش این خانه از ماست
بر دامن پاک ایران اسلامی، استقرار حتی سر سوزنی ناکارآمدی و سازوکارهای مولد فساد و تبعیض در فعالیت‌های سیاسی، تقنینی و اجرایی کشور، شایسته نیست، چه رسد به دوری از شایسته‌گزینی، بسته شدن راه رشد بر نخبگان و باز ماندن راه سوء استفاده بر بی‌مایگان.

سهل‌ترین پاسخ به این معضل، ریشه نابسامانی‌ها را در فساد و ناکارآمدی مدیران و مسئولان دنبال می‌کند؛ که شما تا کنون با فعالیت رسانه ایی خود اثری عظیم در اصلاح بخشی از این ناکارآمدی، ایجاد شفافیت و مبارزه با فساد داشته اید.

اما با نگاهی عمیق‌تر پی خواهیم برد که ریشه مشکلات در سازوکار و فرآیند معیوبی است که برخی مدیران نالایق طی آن به مسئولیت و پست‌های کلیدی می‌رسند.

گواه این مدعا، فرآیند انتخاب و ورود نمایندگان مجلس به عرصه سیاست‌گذاری کشور است؛ ارتباطات و تعلقات سیاسی و حزبی و همچنین دسترسی به ثروتی هنگفت، دو بال راهیابی بسیاری از افراد به کرسی‌های مجلس و تصمیم‌سازی برای کشور است. یا باید متصل به جریان‌های سیاسی شد و چشم بر خطاهای هم‌حزبی‌ها و هم‌جناحی‌ها بست، و بدین ترتیب از مردم و خواسته‌هایشان فاصله گرفت، یا باید ابزارهایی پول‌ساز در درون سمت‌های سیاسی و مدیریتی پیدا کرد که بتواند هزینه‌های انتخاباتی سرسام‌آور را توجیه یا جبران کند، و خود روشن است که این دو مولد فساد و تبعیض در عالیترین مرجع تصمیم سازی کشور هستند.

این حقیقت را باید به عنوان یک ضرورت پذیرفت که وظیفه ما ایجاد سازوکار سالم و روزآمدی است که بتواند افراد کارآمد را از میان نسل سوم انقلاب یا حتی نسل‌های پیشین شناسایی نموده و ایشان را برای قرارگرفتن در عرصه‌های تأثیرگذار بر سرنوشت کشور و مردم به جامعه معرفی نماید.

اگر صلاح دانستید ضمن بررسی جنبش این خانه # ازما ست کمک کنید تا این جنبش همگانی تر شده و راه را برای شناساندن افراد مستقل و انتخاب شایستگان باز کنیم.

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.