کد خبر : 21891
تاریخ انتشار : یکشنبه 23 شهریور 1399 - 17:25

افت دسته جمعی نماگرهای تالار شیشه‌ای

افت دسته جمعی نماگرهای تالار شیشه‌ای

شاخص بورس روز جاری باز هم با نوسان مواجه شد به طوری که با افت بیش از ۵۰۰۰ واحدی در پایان معاملات به یک میلیون و ۵۷۸ هزار و ۱۸۵ واحد رسید.  جزییات داد و ستدهای بازار سهام بر اساس آمارهای ثبت شده نشان می دهد که همه شاخص‌های معاملاتی در بازار سهام امروز با

شاخص بورس روز جاری باز هم با نوسان مواجه شد به طوری که با افت بیش از ۵۰۰۰ واحدی در پایان معاملات به یک میلیون و ۵۷۸ هزار و ۱۸۵ واحد رسید.

 جزییات داد و ستدهای بازار سهام بر اساس آمارهای ثبت شده نشان می دهد که همه شاخص‌های معاملاتی در بازار سهام امروز با سقوط مواجه شدند و به طور میانگین ۰.۸۳ درصد کاهش را به ثبت رساندند.

کاهش دسته جمعی شاخص ها

بر اساس آمارهای معاملاتی، روز جاری شاخص های بورس با نوسان مواجه شدند به طوری که شاخص کل با (۵۵۶۸) واحد ریزش معادل (۰.۳۵) درصد به یک میلیون و ۵۷۸ هزار ۱۸۵  واحد، شاخص قیمت «وزنی – ارزشی»  با (۱۴۶۰) واحد افت معادل (۰.۳۵) درصد به ۴۱۳ هزار ۹۱۷ واحد، شاخص کل «هم وزن» با (۳۳۸۲) واحد ریزش معادل (۰.۷۹) درصد به ۴۲۳ هزار و ۱۵۳ واحد، شاخص قیمت «هم وزن» با (۲۲۱۶) واحد کاهش معادل (۰.۷۹) درصد به ۲۷۷ هزار و ۳۸۱ واحد، شاخص آزاد شناور با (۹۷۶۴) واحد افت معادل (۰.۴۵) درصد به ۲ میلیون و ۱۳۸ هزار و ۱۰۳ واحد، شاخص بازار اول با (۳۸۶۴) واحد کاهش معادل (۰.۳۳) درصد به یک میلیون و ۱۶۲ هزار ۲ واحد و شاخص بازار دوم با (۱۲۰۸۴) واحد افت معادل (۰.۳۸) درصد به ۳ میلیون و ۱۵۷ هزار و ۱۸۰ واحد رسید.

 نمادهای تاثیرگذار

از سویی دیگرجزییات داد و ستدهای روز جاری مشخص می کند که امروز ۷ نماد « کگل با ۱۹۹۲ واحد، فولاد با ۱۶۶۲ واحد، فارس با ۱۳۳۱ واحد، فملی با (۱۳۱۷) واحد، حکشتی با (۱۱۴۳) واحد، رمپنا با (۱۰۵۹) واحد، و همراه با (۱۰۱۳) واحد»، بیشترین تاثیر را در روند حرکتی شاخص کل بورس بر جای گذاشتند.

نوسان شاخص صنایع

این گزارش می افزاید، روز جاری همه شاخص صنایع تالار شیشه ای با نوسان مواجه شدند به طوری که شاخص صنایع «محصولات فلزی با (۷۶۶۱) واحد افت معادل (۲.۳۲) درصد به ۳۲۲ هزار و ۷۴۰ واحد، رایانه با (۱۴۳۶) واحد کاهش معادل (۲.۴۴) درصد به ۵۷ هزار و ۴۳۶ واحد، دستگاه های برقی با (۱۶۷۰۵۳) واحد ریزش معادل (۲.۵۰) درصد به ۶ میلیون و ۵۲۲ هزار و ۲۹۵  واحد، منسوجات (۴۱۳) واحد کاهش معادل (۳.۷۶) درصد به ۱۰ هزار و ۵۸۰ واحد، حمل و نقل با (۲۶۲۷) واحد کاهش معادل (۳.۹۲) درصد به ۶۴ هزار و ۴۳۶ واحد، اطلاعات و ارتباطات با (۵۲) واحد افت معادل (۴.۳۵) درصد به یک هزار و ۱۴۶ واحد، فنی مهندسی با (۴۰۱) واحد کاهش معادل (۴.۶۶) درصد به ۸ هزار و ۲۰۷ واحد» رسید.

بیشترین کاهش قیمت ها

در عین حال نگاهی به آمارهای معاملاتی امروز بازار سهام مشخص می کند:  قیمت سهام نمادهای « ثبهساز با ۶.۶ درصد، پاکشو با ۵ درصد، شفن با ۵ درصد، کاوه با ۵ درصد، کرماشا با ۴.۹۸ درصد، کگل با ۴.۸۴ درصد و کهمدا با ۴.۸ درصد»  بیشترین افزایش قیمت و نمادهای «ثاخت با (۷.۸۸) درصد، چدن با (۵) درصد، شکربن با (۴.۹۹) درصد، بکاب با (۴.۹۹) درصد، حتاید با (۴.۹۸) درصد، وتوس با (۴.۹۸) درصد و آسیا با (۴.۹۴) درصد» بیشترین کاهش قیمت را در بازار سهام رقم زدند.

به این ترتیب، در پایان دومین روز معاملاتی بورس در هفته جاری، یک میلیون و ۱۸۱ هزار نوبت معاملاتی، ۹ هزار و ۳۳۲ میلیارد برگه اوراق بهادار به ارزش ۱۰۶ هزار و ۲۰ میلیارد تومان در بورس معامله شد.

معاملات بورس در یک نگاه

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.