کد خبر : 21990
تاریخ انتشار : سه‌شنبه 25 شهریور 1399 - 11:23

مدیرعامل شرکت ملی پست:

احترام به نیروی انسانی، باید سرلوحه کار مدیران پست باشد

احترام به نیروی انسانی، باید سرلوحه کار مدیران پست باشد

 مدیرعامل شرکت ملی پست ، نیروی انسانی را مهمترین سرمایه این شرکت توصیف کرد و رسیدگی به مسائل آنها را وظیفه ای مهم برای مدیران شرکت دانست. رمضانعلی سبحانی فر در نشست هم اندیشی مدیران که صبح امروز با حضور همه مدیران ستادی و اجرائی به صورت حضوری و ویدئوکنفرانس برگزار شد، سبحانی‌فر با گرامیداشت

 مدیرعامل شرکت ملی پست ، نیروی انسانی را مهمترین سرمایه این شرکت توصیف کرد و رسیدگی به مسائل آنها را وظیفه ای مهم برای مدیران شرکت دانست.

رمضانعلی سبحانی فر در نشست هم اندیشی مدیران که صبح امروز با حضور همه مدیران ستادی و اجرائی به صورت حضوری و ویدئوکنفرانس برگزار شد، سبحانی‌فر با گرامیداشت یاد و خاطره کارکنانی که در راه انجام خدمت جان خود را از دست دادند، از تلاش‌های کارکنان شبکه پستی کشور در دوره بحران شیوع کرونا قدردانی کرد.

معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با بیان اینکه امنیت شغلی و ارتقا معیشت در دستور کار ماست، گفت: باید سختی کار را با مزایای مناسب همراه کنیم که نیروها علاقه مند باشند و به استقبال کار بروند.

وی افزود: نیروی انسانی بزرگترین سرمایه شرکت ملی پست است و من با هرگونه تعدیل نیرو یا کاهش ظرفیت نیروی انسانی مخالفم. برعکس، معتقدم به جای تعدیل نیرو و کاهش آنها، باید برای آنها کار تولید کرد. باید حرکت کرد و با درآمدهای پایدار، توسعه بازار و جذب مشتری از سرمایه انسانی خود استفاده کنیم.

مدیرعامل با اشاره به اهمیت جایگاه نیروی انسانی در شرکت ملی پست، اظهار امیدواری کرد: در دوماه آینده بتوانیم نسبت به تبدیل وضعیت حداقل پنجاه درصد از نیروهای قراردادی و حتی شرکتی اقدام لازم را انجام دهیم.

سبحانی‌فر ادامه داد: احترام به نیروی انسانی باید سرلوحه کار مدیران باشد و آنها باید شنونده مشکلات و مسائل پرسنل باشند و با توجه ویژه به نیروهای خود، نسبت به حل مشکلاتشان اقدامات لازم را انجام دهند.

معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، رسالت پست را خدمت رسانی به همه اقشار جامعه توصیف کرد و گفت: باید هدفگذاری خدمات پست بر رضایت مندی مردم استوار باشد و لازمه دستیابی به این هدف، کنترل مداوم شاخصهای کمی و کیفی در ارائه خدمات است.

وی افزایش رضایت مردم را وابسته به رشد شاخصهای کیفی دانست و گفت: افزایش کیفیت موجب افزایش درآمد برای پست خواهد شد و از طرف دیگر، افزایش درآمد شرکت باعث بالا رفتن رضایت کارکنان و خانواده بزرگ پستی می شود.

رئیس هیئت مدیره شرکت ملی پست افزود: در خصوص تجزیه و مبادلات، در همه مراحل، نیاز به اصلاح و بهبود فرآیندها داریم و لازم است سیستم سورتینگ مکانیزه با رفع مشکلات فنی به سرعت به بهره برداری برسد.

سبحانی‌فر خاطرنشان کرد: در فرآیند رهسپاری استفاده از خطوط ریلی و راه آهن را به عنوان یک روش مبادله امن و سریع شروع کردیم، آن را گسترش خواهیم داد و می‌کوشیم در ماههای آینده حتی واگن اختصاصی برای خودمان خریداری کنیم.

وی با اشاره به اینکه در حال تمرکز زدایی از مرکز تجزیه و مبادلات تهران هستیم گفت: با راه اندازی مرکز تجزیه و مبادلات پیام به زودی در این مورد تحولی جدی صورت خواهد گرفت و باعث سبک تر شدن کار، کاهش فشار به پرسنل و افزایش سرعت و کیفیت خواهد شد.

معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات اساسنامه شرکت ملی پست را بسیار غنی و کامل توصیف کرد و افزود: مطابق این اساسنامه که قانون خدمات پست محسوب می شود شرکتهای دیگر نمی توانند جزیره ای و بدون عبور از درگاه پست عمل کنند. ما نباید کم کاری کنیم و از حق نظارت خودمان بر قبول مرسولات پستی دفاع کنیم.

وی با یادآوری اینکه ما بخش خصوصی را شریک خود می دانیم نه رقیب، ادامه داد: با این حال باید وظایف و نقش‌ها سامان پیدا کند و شفاف باشد. ملاک قانون است و اینجا اساسنامه شرکت ملی پست حکم قانون را دارد.

رئیس هیئت مدیره شرکت ملی پست اظهار داشت: هوشمندسازی آی‌سی‌تی یک اولویت است و لازم است با تأمین اعتبار لازم نسبت به ایجاد آی‌سی‌تی برای روستاهایی که از آن محرومند، اقدام جدی کنیم و خدمات پستی را در این زمینه توسعه دهیم.

سبحانی‌فر افزود: در حال مذاکره و فراهم سازی مقدمات تجهیز وسایل نقلیه برای موزعین هستیم و با توجه به افزایش حجم بسته های پستی تلاش می کنیم برای بخش توزیع، وانت های بیشتری را به شبکه حمل و نقل پست تزریق کنیم.

مدیرعامل شرکت ملی پست اضافه کرد: برای افزایش سرانه ترافیک، باید شیوه ها و برنامه ها را به صورت جدی تغییر داد و میان ترافیک سرویسهای مختلف تناسب و تعادل برقرار کرد.

در این نشست، اعضای هیئت مدیره و مدیران ستادی و استانها، ضمن ارائه گزارش عملکرد، به تشریح اهداف و برنامه های خود در حوزه های مختلف شرکت ملی پست پرداختند.

روابط عمومی شرکت ملی پست

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.