کد خبر : 23522
تاریخ انتشار : دوشنبه 5 آبان 1399 - 23:11

بیمه میهن برای دومین سال پیاپی حائز توانگری سطح یک شد

بیمه میهن برای دومین سال پیاپی حائز توانگری سطح یک شد
بیمه میهن برای دومین سال پیاپی حائز توانگری سطح یک شد

.شرکت بیمه میهن امسال نیز طبق اعلام بیمه مرکزی ج.ا.ایران در سطح یکِ توانگری مالی قرار گرفت.
به گزارش اقتصاد ملی آنلاین،بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران در اجرای ماده ۶ آیین نامه نحوۀ محاسبه و نظارت بر توانگری مالی مؤسسات بیمه و بر اساس ارزیابی صورت‌های مالی مصوب سال ۱۳۹۸بیمۀ میهن؛ توانگری مالی این شرکت در سال ۱۳۹۹ را سطح یک با نسبت ۱۰۴ درصد تأیید و اعلام کرد.
بر اساسِ آئین نامه شماره ۶۹ شورای عالی بیمه، توانگری مالی مؤسسات بیمه دارای پنج سطح است که “سطح یک” بالاترین سطح توانگری مالی محسوب می شود و مبنای محاسبات آن نیز اطلاعات مندرج در صورت‌های مالی حسابرسی شدۀ مصوب مجامع عمومی مؤسسات بیمه است.
شرکت‌ بیمه ای که توانگری مالی آن سطح «یک» باشد، به منزلۀ این است که از توانایی کافی برای ایفای تعهدات آتی خود در مقابل بیمه‌گذاران و صاحبان حقوق آنها برخوردار است.
بیمه میهن در سال های اخیر تلاش کرده است با مدیریت دارایی‌ها و ایفای تعهدات خود، نسبت توانگری مالی خود را در بهترین وضعیت حفظ کند.

بیمه میهن پس از سال ۱۳۹۳ توانگری مالی سطح یک را تجربه نکرده بود تا اینکه پس از تغییرات مدیریتی سال ۱۳۹۷ و پس از چهار سال توانگری این شرکت به سطح یک بازگشت. عملکرد قابل قبول تیم مدیریتی سابق بیمه میهن در سال ۱۳۹۸ موجب شد تا توانگری مالی بیمه میهن برای سال دوم نیز تثبیت و در سطح یک قرار گیرد. آیا تغییرات مدیریتی در بیمه میهن و استقرار تیم مدیریتی جدید در سال ۱۳۹۹ ریل گذاری موفق و تثبیت شده سابق را ادامه خواهد داد؟

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.