کد خبر : 24097
تاریخ انتشار : دوشنبه 19 آبان 1399 - 9:58

جهش در خودکفایی و تحول در محصولات جدید ایران خودرو

جهش در خودکفایی و تحول در محصولات جدید ایران خودرو
نمایش توسعه،خودکفایی و تنوع درمحصولات جدید ایران خودرو

با شدت گرفتن تحریم‏های ظالمانه آمریکا علیه ایران، تولید خودرو نیز مانند دیگر صنایع رو به افول گذاشت. بنابراین به دنبال راهکاری برای خروج از این بحران که زمانی برای پایان آن مشخص نبود، وزارت صمت با همکاری خودروسازان و قطعه سازان، در راستای عمل به فرمایشات مقام معظم رهبری، موضوع خودکفایی و نهضت داخلی سازی را مطرح و در این مسیر قدم نهاد. وزارت صمت هدفگذاری ۱۰ میلیارد یورویی را برای خودکفایی در بازه زمانی سال ۹۸ تا ۱۴۰۰ در نظر گرفت و سهم هر یک از حوزه‏ها را برای کاهش میزان ارزبری در دستیابی به این هدف تعیین کرد. هدفگذاری بر این اساس بوده است تا در سال ۹۸ حدود دو میلیارد یورو، سال ۹۹ حدود ۳.۳ میلیارد و سال ۱۴۰۰ معادل ۴.۷ میلیارد یورو از این میزان تحقق یابد.در این میان، سهم صنایع حمل و نقل در این بازه زمانی ۱.۴ میلیارد دلار در نظر گرفته شده است.

کاهش ارزبری ۱۳۸ میلیون یورویی


گروه صنعتی ایران خودرو در راستای اجرای راهبرد اقتصاد مقاومتی، موفق شده از سال گذشته تاکنون ۱۳۸ میلیون یورو کاهش ارزبری ناشی از پروژه های ساخت داخل را محقق کرده و آن را در بخش های توسعه محصول سرمایه گذاری کند.با تشکیل ستاد ساخت داخل در گروه صنعتی ایران خودرو در سال گذشته، تعمیق ساخت داخل مواد اولیه، قطعات و مجموعه‌های خودرویی در دستور کار قرار گرفته و تا پایان سال ۱۴۰۰ برنامه‌ریزی و هدف‌گذاری شده است. این خودروساز پروژه‌های متعدد داخلی سازی را با سازندگان، تامین‌کنندگان مواد اولیه،‌ صنایع دفاع و هوا فضای سپاه و همچنین مراکز علمی و شرکت های دانش بنیان به اجرا گذاشته است. بخشی از اهداف خودکفایی از طریق پروژه‌های داخلی سازی نیز از سوی وزارت صمت در قالب میزهای یک تا چهار خودکفایی تعریف و دنبال شده که در این بخش تاکنون کاهش ارزبری ۵۳ میلیون یورویی محقق شده است. پروژه های بهینه سازی طراحی نیز کاهش ارزبری ۵۸ میلیون یورویی را به همراه داشته است.
پروژه های داخلی سازی قطعات و مواد اولیه خارج از میزهای وزارت صمت نیز تاکنون کاهش ارزبری ۲۷ میلیون یورویی را به دنبال داشته است. این صرفه جویی ارزی، تبدیل به پروژه‌های توسعه محصول شده و در بخش های مختلف از جمله توسعه قوای محرکه، طراحی پلتفرم و توسعه محصولات جاری در مجموع در قالب ۲۱ پروژه توسعه محصول در گروه صنعتی ایران خودرو سرمایه گذاری شده است. ایران خودرو کاهش ۱۵۳ میلیون یورویی ارزبری تولید در سال جاری را هدف‌گذاری کرده و با همکاری مجموعه سازندگان، شرکت های دانش بنیان و نهادهای توانمند دیگر به دنبال تحقق آن است.

تشکیل کمیته جایگزینی واردات برای جلوگیری از خرید خارجی
این شرکت با تشکیل کمیته جایگزینی واردات برای جلوگیری از خرید خارجی اقلام قابل تامین از سازندگان داخلی در صنعت خودرو، تامین از قطعه سازان داخلی توسط ایران خودرو را در اولویت قرار داد، تا در راستای تعامل مثبت و سازنده ای که با تامین کنندگان صورت گرفت روند داخلی سازی بهبود یابد. در همین مسیر همکاری با ۹ شرکت از مجموعه وزارت دفاع برای ساخت داخل ۲۹ قطعه و همکاری را شروع کرد که باعث کاهش ارزبری شد.

داخلی سازی سامانه هوشمند مدیریت موتور


طرح داخلی سازی سامانه هوشمند مدیریت موتور یا EMS برای بهره برداری در موتورهای نیمه سنگین و سنگین تجاری عملیاتی شده و طرح داخلی سازی جعبه دنده خودورهای نیمه سنگین و سنگین با مشارکت ایران خودرو دیزل و شرکت چرخشگر نیز در حال اجراست.

ارتقای استانداردهای تولید
ایران خودرو در یک سال گذشته با مدیریت جدید موفق شده تا اتفاقات مثبتی مانند تطبیق موتور ۳۵۵ دیزل با استاندارد یورو ۵ را با مشارکت شرکت های زیر مجموعه شامل ایدم، ایپکو و ساپکو برای استفاده در خودروهای تجاری سنگین و نیز تطبیق موتور ۴۵۷ دیزل با استاندارد یورو ۴ را برای استفاده در خودروهای تجاری سنگین، اجرایی کند.

تنوع محصول


توسعه محصولات جدید برپایه تکنولوژی و نیاز های روز مشتریان ، امرضروری برای هرخودرو سازی است . ایران خودرو در سال جهش تولید محصولات متعددی به روز شده و جدیدی را به بازارعرضه کرده و یادرآستانه ورود به بازاراست که نشان دهنده عزم راسخ این خودرو ساز دراتکا به خود کفایی درمسیر توسعه و پیشرفت است . دنا پلاس توربو اتوماتیک ، رانا پلاس ، و سورن پلاس سه محصول داغ ایران خودرو در سال جهش تولید درکنار آن پروژه محصول K132 است .
محصولات جدید این خودرو ساز نه تنها در زمینه های فنی ، امکانات و …. نسبت به نسخه های پیشین ارتقاء قابل توجهی داشته اند . به روز رسانی و داخلی سازی بسیاری از تکنولوژی ها و امکانات ایران خودرو تاپیش از این بدون شرکای خارجی و کشور های دیگر مسیر نبود اما مدیر عامل ایران خودرو با تشکیل ستاد تعمیق ساخت داخل طی یک سال اخیر چهره صنعت خودرو را با افزایش عمق داخلی سازی تغییر داد. آنچه در محصولات ایران خودرو می ببینم تنها تغییر طراحی دربرخی اجراء و اضافه شدن برخی از امکانات به روز نیست بلکه این خودرو ها با اتکا به توان داخلی طراحی و تولید شده اندودرآینده با معرفی محصولات جدید دیگر انتظار رویداد های مهم نظیر نصب گیربکس اتوماتیک بومی ، پیشرانه جدید و یا ارتقاء یافته و گیربکس شش سرعته دوراز ذهن نیست و می توان انتظار مستمر بودن این نوآوری ها را از تفکر ایران خودرودرمسیر جهش تولید داشت . این خودرو ساز علاوه برپروژه توسعه ای محصول، نقشه راه جدیدی برای قوای محرکه تعریف کرده است که درتاریخ صنعت خودروی کشور بی سابقه است . دراین نقشه راه مشخص کرده است که برای ارتقاء پیشرانه های موجود ، معرفی پیشرانه های جدید و گیربکس های جدید چه روندی باید طی شود .

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.