کد خبر : 24402
تاریخ انتشار : جمعه 23 آبان 1399 - 15:23

بهره مندی روستاییان از خدمات غیرحضوری آبفا استان اصفهان

بهره مندی روستاییان از خدمات غیرحضوری آبفا استان اصفهان
بهره مندی روستاییان از خدمات غیرحضوری آبفا استان اصفهان

از ابتدای سال تاکنون بیش از ۳۲ روستا از آب شرب پایدار برخوردار شدند این درحالیست که درصدد هستیم تا پایان سال این رقم را به بیش از۷۰ روستا افزایش دهیم.
در حال حاضر اجرای شبکه فاضلاب در ۱۸ روستا در استان اصفهان در دستور کار قرار دارد، این در حالیست که هم اکنون در کشور تنها ۶۰ روستا تحت پوشش شبکه فاضلاب قرار دارند.

 

تیتر copy

مدیر عامل شرکت آبفا استان اصفهان در نشست خبری با اصحاب رسانه گفت: با یکپارچه سازی شرکتهای آبفا شهری و روستایی عدالت اجتماعی در برخورداری روستاییان از خدمات آبفا در استان اصفهان محقق گردیده است و درحال حاضر روستاییان از خدمات غیر حضوری از طریق سامانه ۱۵۲۲ بهره مند شده اند.
هاشم امینی افزود: از ابتدای سال جاری تاکنون با همکاری دهیاری ها ۹۵ درصد از ۲۵۰ هزار پرونده مشترکین در روستاها بایگانی الکترونیکی شده است، بدین ترتیب از این پس روستاییان می توانند خدمات مورد نیاز خود را از طریق تماس با سامانه۱۵۲۲ دریافت نمایند.
وی اعلام کرد :باراه اندازی سامانه مذکور در روستاها، دیگر روستاییان برای دریافت خدمات نیازمند صرف وقت و هزینه نیستند.
مدیر عامل شرکت آبفا استان اصفهان با بیان اینکه پس از یکپارچه سازی حدود ۹۵۰ روستا تحویل گرفتیم عنوان کرد: هم اکنون هدرفت آب در روستاها بالاست در حالیکه این رقم در آبفا استان حدود ۱۶ درصد می باشد، براین اساس طرح اصلاح ۳۰۰ کیلومتر شبکه فرسوده آب روستاییان در ۱۰۰ روز تدوین شد.
مهندس امینی پیرامون تامین پایدار آب شرب روستاییان گفت : از ابتدای سال تاکنون بیش از ۳۲ روستا از آب شرب پایدار برخوردار شدند این درحالیست که درصدد هستیم تا پایان سال این رقم را به بیش از۷۰ روستا افزایش دهیم.
وی با اشاره به بهره مندی روستاییان از خدمات شبکه فاضلاب تصریح کرد: در حال حاضر اجرای شبکه فاضلاب در ۱۸ روستا در استان اصفهان در دستور کار قرار دارد، این در حالیست که هم اکنون در کشور تنها ۶۰ روستا تحت پوشش شبکه فاضلاب قرار دارند.
مدیرعامل شرکت آبفا استان اصفهان با اشاره به کاهش هزینه ها با یکپارچه سازی شرکتهای آبفا شهری و روستایی تصریح کرد: کاهش هزینه ها یکی از مزیت های این فرایند می باشد، همچنین استفاده از تجهیزات و تاسیسات به منظور ارائه خدمات گسترده به مشترکین در شهرها و روستاها یکی دیگر از مزیت های یکپارچه سازی شرکتهای آبفا شهری و روستایی قلمداد می شود.
وی ادامه داد: در ۶ ماهه اول سال جاری ۱۷۳ کیلومتر توسعه شبکه آب، ۶۹ کیلومتر اصلاح شبکه آب، ۶۵ کیلومتر توسعه شبکه فاضلاب و ۵ کیلومتر اصلاح شبکه فاضلاب عملیاتی شده است.
امینی اعلام کرد: در نیمه نخست سال جاری ۱۰ هزار و ۱۷۹ فقره انشعاب آب و ۹ هزار و ۱۱۸ فقره انشعاب فاضلاب به متقاضیان واگذار شده است.
وی درخصوص توزیع عادلانه آب در استان اصفهان گفت: آّب شرب بیش از ۶ میلیون نفر در استان اصفهان و استان های مجاور از طریق سد زاینده رود تامین می شود که سعی شده با استفاده از روش های نوین و بهره مندی از تکنولوژی های روز، آب به صورت عادلانه میان مردم توزیع گردد، اما از همه اقشار جامعه می خواهیم مدیریت مصرف را در استفاده از آب مد نظر قرار دهند.
وی کیفیت آب شرب اصفهان را مورد تایید نهادهای ذیصلاح از جمله مرکز بهداشت دانست و گفت: درحال حاضر شرکت آبفا استان اصفهان با داشتن ۲۳ آزمایشگاه دارای بیشترین آزمایشگاه در کشور است،
که همه روزه با انجام آزمون های میکروبی و شیمیایی و دیگر پارامتر های کیفی ، آب سالم و بهداشتی را در اختیار مردم قرار می دهند.

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.