شرکت آبفا استان اصفهان موفق شد با کسب ۶ رتبه اول در دومین جشنواره روابط عمومی های صنعت آّب و برق کشور، عنوان برترین روابط عمومی را برای دومین سال متوالی، در میان شرکتهای تابعه وزارت نیرو به خود اختصاص دهد.

WhatsApp Image 2020 11 19 at 8.54.36 PM1

وزیر نیرو در آیین پایانی دومین جشنواره روابط عمومی‌های صنعت آب و برق، که از طریق ویدئو کنفرانس برگزار شد، ضمن تقدیر ویژه از روابط عمومی آبفا استان اصفهان، عنوان کرد: حمایت مدیران‌عامل در موفقیت روابط عمومی‌های صنعت آب و برق نقش محوری دارد.

رضا اردکانیان همچنین با اشاره به کار مهم روابط‌عمومی‌ها، بر ارتباط با مردم، پاسخگو بودن و اهتمام بر توسعه این ارتباط تاکید کرد و گفت: روابط عمومی ها مهمترین ابزار ارتباطی با مردم در سازمان را در اختیار دارند و لازم است روش‌های خود را بهینه کرده و در شکل‌گیری جامعه پرامید و تاب‌آور، سهم و نقش عمده‌ای داشته باشند.

مدیر عامل شرکت آبفا استان اصفهان به نمایندگی از شرکت های برگزیده صنعت آب و برق، به نقش مدیران در موفقیت روابط عمومی ها اشاره و عنوان کرد: ارتباط اثر بخش برای مدیریت بحران ها، تدوین استراتژی ارتباطی، سنجش افکار عمومی و نظام مشارکتی در فعالیت های روابط عمومی از جمله سیاست گذاری هایی است که مدیران شرکت ها باید به منظور پیشبرد اهداف خود به آن توجه کنند.

هاشم امینی در ادامه افزود: مدیر کارآمد، در انتخاب افراد متخصص در روابط عمومی ها اهتمام می ورزد و از این طریق است که می توان هدایت افکار عمومی را به دست گرفت و تغییر نگرش و به دنبال آن، تغییر رفتار در میان مردم ایجاد کرد.

وی با اشاره به اهمیت نظارت و پایش اثر بخشی فعالیت ها در روابط عمومی عنوان کرد: بررسی تحقق اهداف از پیش تعیین شده و پایش مداوم برنامه های اجرایی و عملیاتی از نکات بسیار مهمی است که روابط عمومی ها باید به آن توجه کنند.

وی افزود: روابط عمومی آبفا استان اصفهان توانست با شفاف سازی، بسترهای اعتماد عمومی را جلب کند و این امر تاثیر به سزایی در ترویج مصرف صحیح بهینه آب در میان مردم داشته است.

مدیر روابط عمومی و آموزش همگانی شرکت آبفا استان اصفهان عنوان کرد: در چند سال اخیر خلاقیت و نوآوری یکی از فاکتورهای مهم و درخور توجه بوده که توسط روابط عمومی این شرکت در دستور کار قرار گرفته است. این نوآوری ها با بهره گیری از ساز و کارهای خلاقانه، موجب ایجاد تغییر در نگرش و رفتار شهروندان شده است.

سیداکبر بنی طبا با بیان اینکه در سالهای اخیر مسئولان امر زمینه های پویایی و خلاقیت را در روابط عمومی مهیا کرده اند،اعلام نمود:روابط عمومی ها به منظور ارتباط موثر و دوسویه با مخاطبان درون و برون سازمانی، ناچار به استفاده از ایده های نو هستندتا تحرک و نشاط را به تمامی مخاطبان منتقل نمایند.

وی با بیان اینکه در گذشته بخش روابط عمومی مبدل به بخش تبلیغات سازمان شده بود و کمتر به مفاهیم و ارتباطات دوسویه میان مخاطبان می پرداخت، افزود: اجرای رویدادهای تخصصی در این شرکت مانند پویش های بانوی آب، ایران به لبخند تو زیباست، جان آب در خطر است و همچنین جشنواره نخستین واژه و مسابقه نقاشی “آب= زندگی” و بسیاری فعالیت های دیگر در بخش رسانه و افکار سنجی، موجب شد تا روابط عمومی آبفا استان اصفهان رابه عنوان روابط عمومی برتر در صنعت شناسایی شود.

بنی طباگفت: در سال های اخیرروابط عمومی با انجام نظرسجی ها در بزنگاه های مختلف توانست با بهره مندی از نقطه نظرات کارکنان، فضایی در جهت تقویت فرهنگ عمومی و فرهنگ سازمانی ایجاد کند و کارکنان بتوانند در فضایی مملو از تعامل و انسجام در راستای اهداف سازمان فعالیت کنند. این همدلی و همکاری نقش بسزایی در پیشبرد اهداف سازمان داشته است.

مدیر روابط عمومی و آموزش همگانی شرکت آبفا استان اصفهان در ادامه گفت: بابرنامه ریزی دقیق ومنسجم، برنامه های متنوعی در قالب فیلم کوتاه، فیلم داستانی، انیمیشن، کاریکاتور، اینفوگرافی، پوستر، شعر، داستان و غیرهدر شرکت تولید شد، که این امرتغییراتی دررویکردرفتار مصرفی مردم در سطح استان بوجودآورده است.

لازم به توضیح است آیین اختتامیه دومین جشنواره روابط عمومی های صنعت آّب و برق کشور ۲۸ آبان ماه از طریق ویدئو کنفرانس برگزار شد و بخشهای ارتباطات درون سازمانی، انتشارات و مستند سازی، حضور در فضای مجازی، ارتباط با رادیو وتلویزیون اینترنتی، مدیریت و برنامه ریزی و پژوهش و افکار سنجی عنوان بخش های حائز رتبه ی اول شرکت آّبفای اصفهان است.