کد خبر : 26120
تاریخ انتشار : دوشنبه 24 آذر 1399 - 9:18

در مراسم رونمایی «هنر کارت» اعلام شد

معرفی آثار هنرمندان در سامانه «پروانه»

معرفی آثار هنرمندان در سامانه «پروانه»
معرفی آثار هنرمندان در سامانه «پروانه»
نشست اطلاع رسانی رونمایی و تبیین ارائه خدمات صندوق اعتباری هنر در بستر «هنر کارت» برگزار شد.
سیدحسین سیدزاده مدیرعامل صندوق اعتباری هنر در نشست رسانه‌ای رونمایی و تبیین ارائه خدمات صندوق اعتباری هنر در بستر «هنر کارت» اظهارکرد: امروز خوشحال هستیم که بیش از ۷۹ هزار نفر در صندوق اعتباری هنر عضو هستند؛ کسانی که در ۲ سال اخیر به صندوق اضافه شدند می‌توانند دربرگیرنده یک رشد صددرصدی به لحاظ آماری باشند که این آمار در حوزه موسیقی بیشتر از هنرهای دیگر است . وی اضافه کرد: من معتقدم سلبریتی‎های ما در شهرستان‌ها هستند . این دستاورد بسیار بزرگی بود که ما بتوانیم در سفرهای استانی تلاشی برای افزایش شاخص‌ها و پیگیری مطالبات هنرمندان استان‌ها داشته باشیم. متاسفانه ما هیج ردپای رسمی از هنرمندان نواحی ایران در سامانه‌ها و پلتفرم‌ها نمی‌بینیم و همین آسیب بهانه‌ای شد تا در حوزه بیمه هنرمندان و خدمات رسانی به آنها تلاش‌هایی انجام شود.  سیدزاده افزود: من سال گذشته قولی دادم مبنی بر اینکه هیچ هنرمندی نگران درمان خود نباشد و امروز بسیار خوشحالم که با وجود کرونا که واقعاً کار ما را مشکل کرد هیچ هنرمندی در حوزه کمک هزینه درمان نگران تامین موارد درمانی خود نبود. ما در عرصه خدمات آنلاین درمانی نیز کارهایی را انجام دادیم که بر اساس آن علاوه بر رسیدگی به موارد درمانی، پروفایل درمانی را نیز برای هنرمندان راه اندازی کردیم که می‌تواند اتفاق خوبی برای مذاکره با بیمه‌ها باشد. این آمارهای درمانی دستاورد بسیار خوبی برای ما داشته است که از طریق آن می‌توانیم برای رسیدگی‌های تخصصی پزشکی هنرمندان کارهای مهم‌تری را انجام دهیم.

 خدمات مهم «هنر کارت» به اصحاب رسانه و فرهنگ
وی همچنین با بیان اینکه داشتن یک شناسه هویتی برای هنرمندان یکی از مهم‌ترین کارهای زمین مانده صندوق اعتباری هنر بود که اجرای آن امری ضروری به نظر می‌رسید تاکید کرد: داشتن یک کارت شناسایی برای هنرمند که معرف او به عنوان یک هنرمند باشد نیاز واقعی جامعه فرهنگ و هنر بود. در این راستا طراحی «هنر کارت» از سال‌ها پیش مورد توجه قرار گرفته بود و حتی در این راستا یک مراسم رونمایی برگزار شد اما نتیجه‌ای در بر نداشت.
مدیرعامل صندوق اعتباری هنر درباره ویژگی‌های «هنر کارت» بیان کرد: «هنر کارت» پاسخی به یک خلأ بزرگ است که خوشبختانه از چند ماه پیش اجرایی شد و در راستای خدمات «هنر کارت» بود که بسیاری از اشکالات هویتی هنرمندان تحت پوشش صندوق را مرتفع کردیم. برای یک بار اطلاعات کاملی را از هنرمندان دریافت کردیم و با تبدیل کردن این کارت شناسایی به یک کارت بانکی شرایط خوبی را به وجود آوردیم. «هنر کارت» مجموعه‌ای از ارائه خدماتی است که در برگیرنده امتیازات و ارزش افزوده‌هایی می‌شود که این کارت را به یک کارت باشگاهی تبدیل می‌کند. این کارت دارای جیب‌هایی است که اعتباراتی نیز به آن تعلق می‌گیرد و دارای ویژگی‌هایی در حوزه خرید و فروش است که دارنده کارت می‌تواند از آن در حوزه‌های مختلف استفاده کند. اینها پول نیستند بلکه اعتباراتی است که می‌تواند شرایط مساعدی را برای خدمت‌رسانی خلق کند.
وی با تاکید بر این مهم که «هنر کارت» یک کارت چندمنظوره است که می‌تواند خدمات مختلفی را به هنرمندان و اصحاب فرهنگ و رسانه ارائه دهد خاطرنشان کرد: من فکر می‌کنم از زمانی که توزیع شود ما مزایای بهتری را می‌توانیم برای آن طراحی کنیم که بسیاری از مجموعه‌های خدماتی کشورمان می‌توانند به آن مراجعه کرده و شرایط خوبی را برای هنرمندان ایجاد کنند؛ کما اینکه تاکنون نیز بسیاری از شرکت‌ها و مجموعه‌ها به ما مراجعه کرده اند.«هنر کارت» در آینده به عنوان یک نماد هویتی اصحاب فرهنگ و هنر در خارج از کشور نیز ثبت خواهد شد. در این زمینه رایزنی‌هایی نیز با وزارت امور خارجه صورت گرفته که فکر می‌کنم یکی از اتفاقات خوب و مهمی است که می‌توان به آن اشاره کرد
سیدزاده متذکر شد: پروژه دیگری به نام «پروانه» را برای معرفی آثار هنرمندان تحت پوشش صندوق اعتباری هنر طراحی کردیم که یک نوع فروشگاه مجازی است و من در جلسه بعدی آمار و اطلاعات بیشتری را در اختیار مخاطبان قرار می‌دهم. خوشبختانه تا به امروز نیز استقبال بسیار خوبی از این سامانه شده و می‌تواند در برگیرنده یک اتفاق مهم باشد که وقتی با «هنر کارت» پیوند بخورد نقش غیرقابل حذفی در مسیر تجاری سازی آثار هنری در تمام حوزه‌ها ایفا خواهد کرد.
 «هنر کارت» تجربه جدید در بانکداری الکترونیک
مصطفی خادم المله مدیرعامل پروژه «هنر کارت» نیز در این نشست رسانه‌ای توضیح داد: آنچه انجام گرفته یک تجربه جدید در بانکداری الکترونیک بوده که دارای امتیازات ویژه و کمتر تجربه شده در ایران است که هدف اصلی آن تعریف یک کارت ویژه برای جامعه هنری خواهد بود. در این راستا حمایت متوازن از خدمات، استفاده از شبکه گسترده بانکی با استفاده از خدمات معمول یک کارت بانکی، مکانیزم برگشت هزینه‌ای که هنرمند برای کالایی پرداخت کرده، خرید اقساطی کالاها و استفاده از خدمات درمانی مراکز درمانی به صورت اقساط در قالب یک تجربه عملیاتی در حوزه اقتصاد فرهنگ و هنر از ویژگی‌هایی است که برای «هنر کارت» می‌توان نام برد.
وی درباره سایر خدمات «هنر کارت» در ماه‌های گذشته بیان کرد: خوشبختانه طرح‌هایی که برای «هنر کارت» اجرا شد همراه با یک کمک حمایتی انجام گرفت که در این راستا بیش از 1200 هزار میلیارد ریال بر اساس تفکیک بندی که صورت گرفته بود به حساب «هنر کارت» اعضا واریز شد. برای برخی‌ها نیز هنوز واریز نشده که آن هم به دلیل نواقصی بوده که در تکمیل پرونده‌ها انجام گرفته است.

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.