کد خبر : 29022
تاریخ انتشار : چهارشنبه 15 بهمن 1399 - 13:31

تحریم خللی در تولید فولاد ایجاد نکرد

تحریم خللی در تولید فولاد ایجاد نکرد
تحریم خللی در تولید فولاد ایجاد نکرد

 

در راستای ارائه خدمات فرهنگی به جامعه کار و تولید و ارتقای فرهنگ کار در محیط های کاری با حضور مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی هرمزگان و مدیرعامل شرکت فولاد هرمزگان، خانه فرهنگ کار و تلاش این شرکت افتتاح شد.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی هرمزگان در حاشیه این مراسم گفت: یکی از راهکارهای مهم ارتقاء بهره وری نیروی کار، توسعه فرهنگ کار است و پیشرفت جامعه بدون توجه به فرهنگ کار و تلاش میسر نیست.

هادی ابراهیمی افزود: شرکت فولاد در تمامی بخش ها بویژه حوزه اجتماعی پیشتاز است و نشانه های فرهنگ کار در این شرکت با نگاه به وضعیت تولید، توجه به بهره وری و منابع انسانی، کاهش حوادث ناشی از کار، توجه به رفاهیات کارکنان، ایجاد اشتغال و فرصت های شغلی و برگزاری برنامه های فرهنگی متعدد و همچنین اعزام ورزشکاران به مسابقات کشوری، کاملا مشهود است.

وی با بیان اینکه یکی از رویکردهای مهم وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در حوزه کارگری، توجه به سرمایه اجتماعی است، اظهارداشت: اداره کل تعاون و کار استان نیز در این راستا و بعنوان یک دستگاه اجتماعی، همواره این امر را مدنظر قرار داده است.

وی اضافه کرد: توسعه بدون سرمایه اجتماعی محقق نخواهد شد و بنگاه هایی موفق هستند که روی سرمایه اجتماعی کار کرده باشند.

ابراهیمی در ادامه با توجه به فعالیت ورزش های کارگری استان در قالب 28 انجمن گفت: شرکت فولاد تلاش کند فعالیت های ورزشی شرکت همسو با هیأت های ورزش کارگری باشد که این امر نمود بیشتری خواهد داشت و مجموعه ورزشی کارگران نیز یک ظرفیت برای پرسنل فولاد است که می توان از آن استفاده کرد.

وی همچنین از مجموعه مرکز تحقیقات و تعلیمات حفاظت فنی و بهداشت کار بعنوان یک ظرفیت برای آموزش نیروهای ایمنی نام برد و گفت: این مجموعه همراه با بازرسان کار در راستای آموزش های ایمنی در جهت صیانت از نیروی کار، آمادگی همکاری با فولاد را دارند.

مدیرعامل شرکت فولاد هرمزگان با بیان اینکه این شرکت هفت درصد فولاد کشور را تولید می کند، گفت: با توجه به پتانسیل خوبی که وجود دارد می توان این ظرفیت را افزایش داد تا به قطب دوم تولید در کشور برسیم.

فرزاد ارزانی با اشاره به اینکه 40 درصد تولیدات شرکت صادر و 60 درصد نیز نیاز بازار داخل است، افزود: با توجه به تحریم ها، صنعت کشور دچار مشکلات شد اما در تولی خللی وارد نشده است.

وی اظهارداشت: استفاده از بومی سازی و ساخت داخل با بهره گیری از پتانسیل نیروهای خود مجموعه و تیم های داخلی، سبب خودکفا شدن شرکت در بخش های مختلف شده است.

ارزانی، پرداخت به موقع حقوق پرسنل، رعایت اصول ایمنی، پرداخت به موقع حقوق و مزایا، عدم تبعیض و ایجاد عدالت در جهت ارتقای شغلی، توجه به سرمایه نیروی انسانی، انجام مسئولیت های اجتماعی را از جمله مواردی ذکر کرد که در جهت صیانت از نیروی کار که به عنوان مهم ترین سرمایه هر مجموعه است، ذکر کرد.

بهره مندی کارگران و خانواده های آنان از امکانات و ظرفیت های فرهنگی کشور، ارتقای نشاط اجتماعی و توسعه فعالیت های فرهنگی در جامعه کار و تلاش، توانمندسازی نیروی کار به لحاظ روحی و جسمی در ابعاد فردی و اجتماعی و ترویج فرهنگ خیر جمعی از جمله اهداف تشکیل خانه های فرهنگ کار و تلاش است.

خانه های فرهنگ کار و تلاش، مراکزی هستند که به منظور رصد مولفه های فرهنگ کار و ترویج برنامه های مربوط به آن، فعالیت و این بستر را فراهم می کنند که با استفاده از دو نهاد خانواده و آموزش، ابعاد مختلف فرهنگ کار به جامعه شناسانده شود و در جهت ارتقاء آن فعالیت کنند.

 

 

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.