کد خبر : 33954
تاریخ انتشار : پنج‌شنبه 16 اردیبهشت 1400 - 14:06

هم‌اندیشی توسعه پایدار شهری و قرآن با محوریت تقویت معماری ایرانی اسلامی

هم‌اندیشی توسعه پایدار شهری و قرآن با محوریت تقویت معماری ایرانی اسلامی
هم‌اندیشی توسعه پایدار شهری و قرآن با محوریت تقویت معماری ایرانی اسلامی
مراسم هم اندیشی توسعه پایدار شهری و قرآن با محوریت تقویت معماری ایرانی اسلامی در مدیریت نوین شهری برگزار شد.

 مراسم هم اندیشی توسعه پایدار شهری و قرآن با محوریت تقویت معماری ایرانی اسلامی در مدیریت نوین شهری با حضور مشاور عالی ریاست دارالقرآن الکریم کشور، مشاور عالی معاونت شهرسازی شهرداری تهران و مسئولان فرهنگستان هنر جمهوری اسلامی ایران برگزار شد.

رضا عباسی مشاور عالی معاونت شهرسازی شهرداری تهران در این مراسم گفت: موضوع توسعه پایدار با الگو‌های کهن اسلامی ایرانی از جمله مباحث مهم در معماری است که بخشی از تولیدات دانش بنیان مجامع علمی ایران و جهان را به خود معطوف کرده است.
وی گفت: معماری به عنوان بستری ریشه دار و در ارتباط با زندگی مردم، جامعه نمایانگر اندیشه تمدن‌های هر ملتی است و در واقع انسان امروزی را با پیشینه و ریشه‌های فرهنگی و اجتماعی خویش آشنا می‌سازد. معماری کهن سرزمین، ایران زنجیره‌ای به هم پیوسته از تجارب و ارزش‌هایی است که سینه به سینه از هزاران سال پیش تاکنون توسط، هنرمندان، معماران و مردم این سرزمین استمرار یافته است و بهره گیری از کتاب آسمانی در این حوزه، گام موثری در تعالی مدیریت نوین شهری می‌باشد.
آقای سجاد محمد یارزاده، موسسه فرهنگی، هنری و پژوهشی صبا و نماینده فرهنگستان هنر هم در هم اندیشی توسعه پایدار شهری که با حضور دکتر محمد ذوالفقاری مشاور عالی ریاست دارالقرآن الکریم کشور، حجت الاسلام دکتر محمد وحید صافی رییس بنیاد ملی قرآن و بینش مطهر، رضا عباسی مشاور عالی معاونت شهرسازی شهرداری تهران، مجید طلیمی ریاست مرکز مطالعاتی بین المللی مدیریت دانش خاورمیانه و هیئت همراه برگزار شد، اظهار داشت: همواره هنر در آیینه قرآن، این معجزه آسمانی متبلور می‌گردد و ماه میهمانی خدا، بازتاب تبلور نور قرآن در حس هنرمندان است.
رییس موسسه فرهنگی هنری وپژوهشی صبا ادامه داد: ظرفیت و امکانات فرهنگستان در خدمت معماران، هنرمندان و پژوهشگران برای تجلی توسعه پایدار شهری، معماری و مدیریت نوین در پرتو قرآن است. این در حالیست که هنرمندان ایران اسلامی، با انگیزه‌های مختلف هنری، خوش درخشیدند و ما در صدد هستیم تا با بهره گیری از زبان و ادبیات قرآنی، هنر ایرانی را به جهان عرضه کنیم.

دکتر محمد ذوالفقاری مشاور عالی دارالقرآن الکریم کشور در این مراسم عنوان کرد: اگر میخواهیم اتمسفر جامعه الهی شود و آسیب های اجتماعی در جامعه به حداقل برسد نیاز است مفاهیم و معارف قرآنی در کالبد هنر ،توسط اهل هنر و اهل قرآن جاری و ساری شود که اگر این اتفاق مبارک رقم خورد اندیشه و عمل ما خدایی خواهد شد و نتیجه آن آرامش و سکونت واقعی است. همچنین وی ، با اشاره به آیات قرآن در حوزه معماری و مدیریت از تلاش های بی شائبه مسوولین فرهنگستان هنر جمهوری اسلامی در جهت اشاعه فرهنگ انس با قرآن در بین مخاطبین تقدیر کرد.
در این مراسم از تلاش‌های قربان محمد پورقاز مدرس دانشگاه و قرآن پژوه و همچنین رضا عباسی قاری ارزشمند، کارشناس عالی عمران و مشاور عالی معاونت شهرسازی شهرداری تهران با اهداح لوح، تجلیل شد.
همچنین با حضور مشاور عالی ریاست دارالقرآن الکریم کشور، مشاور عالی معاونت شهرسازی شهرداری و هیئت همراه، از تلاش‌های ارزنده مسئولین فرهنگستان هنر جمهوری اسلامی ایران و موسسه صبا تجلیل شد.

6396230 267
هم‌اندیشی توسعه پایدار شهری و قرآن با محوریت تقویت معماری ایرانی اسلامی 5
IMG 20210506 124619 020
هم‌اندیشی توسعه پایدار شهری و قرآن با محوریت تقویت معماری ایرانی اسلامی 6
IMG 20210506 123615 879
هم‌اندیشی توسعه پایدار شهری و قرآن با محوریت تقویت معماری ایرانی اسلامی 7
IMG 20210506 123612 053
هم‌اندیشی توسعه پایدار شهری و قرآن با محوریت تقویت معماری ایرانی اسلامی 8

برچسب ها :

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.