کد خبر : 42884
تاریخ انتشار : چهارشنبه 31 شهریور 1400 - 13:11

سازمان ثبت بالاخره کوتاه آمد | برگ سبز صادره از مراکز تعویض پلاک کافی است

سازمان ثبت بالاخره کوتاه آمد | برگ سبز صادره از مراکز تعویض پلاک کافی است
سازمان ثبت بالاخره کوتاه آمد | برگ سبز صادره از مراکز تعویض پلاک کافی است

سازمان ثبت اسناد و املاک کشور سرانجام درباره مالکیت خودرو کوتاه آمد و اعلام کرد برگ سبز صادره از مراکز تعویض پلاک کافی است و اخذ تاییدیه نقل و انتقال از دفاتر الزامی نیست.

سازمان ثبت اسناد و املاک کشور امروز در بخشنامه‌ای اعلام کرد: برگ سبز صادرشده از مراکز تعویض پلاک، کافی است و لزومی به اخذ تاییدیه نقل و انتقال در دفاتر اسناد رسمی نیست.

 

متن بخشنامه به شرح زیر است:

«نظر به این که ماده (۳۹) قانون رسیدگی به تخلفات رانندگی مصوب ۱۳۸۹ تصریحی به ضرورت اخذ و ملاحظه گواهی نقل و انتقال – تحت عنوان تأییدیه نقل و انتقال – قبل از هرگونه انتقال خودرو در دفاتر اسناد رسمی ندارد، لذا برگ سبز صادره از مراکز تعویض پلاک، ابرازی از طرف دارنده خودرو که مبین احراز، بررسی و جری تشریفات قانونی مصرحه بوده، کفایت امر را نموده و لزومی به اخذ تأییدیه مورد بحث قبل از انتقال قانونی خودرو در دفاتر اسناد رسمی نمی‌باشد.»

با توجه به بخشنامه جدید سازمان ثبت اسناد، لزومی به اخذ تائیدیه مورد بحث قبل از انتقال قانونی خودرو در دفاتر اسناد رسمی نیست.

طی ماه‌های اخیر اختلاف شدیدی بین نیروی انتظامی و سازمان ثبت اسناد کشور بر سر برگ سبز خودرو پیش آمده بود و با وجود اعلام پلیس درباره لزوم دریافت برگ سبز خودرو از مراکز تعویض پلاک، سازمان استاد زیر بار نمی‌رفت و برگ سبز پلیس را کافی نمی‌دانست و اصرار داشت که سند خودرو در دفاتر ثبت اسناد نیز تایید شوند.

اختلافات تا جایی پیش رفت که دادستان کل کشور چند روز پیش به موضوع ورود کرد و کار را یکسره کرده و لاعام کرد که تایید سند خودرو در مراکز تعویض پلاک کافی است و نیازی به اخذ تاییدیه دوباره از دفاتر نیست.

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.