کد خبر : 43019
تاریخ انتشار : جمعه 2 مهر 1400 - 19:28

صادرات محصولات

برند 60 ساله فرخنده اولین بیسکویت بدون قند واقعی را ارائه کرد

برند 60 ساله فرخنده اولین بیسکویت بدون قند واقعی را ارائه کرد
برند 60 ساله فرخنده اولین بیسکویت بدون قند واقعی را ارائه کرد

تابستان 1340 شمسی، مرحوم حاج عبدالله واعظ‌ِ شوشتری،بیسکویت آستارا را تولید کرد؛ نام این بیسکویت، 24 سال بعد (در ‏سال 1364 شمسی) تغییر کرد و “فرخنده” نام گرفت. و شرکت صنایع غذایی اصفهان‌فرخنده همواره در مسیر توسعه گام ‏برداشته به طوری که محصولات شرکت با طعم های مختلف  ‌ در اکثریت قریب به اتفاقِ هایپرمارکت‌ها و سوپرمارکت‌ها در ‏سراسر کشور و نیز 35 مقصد صادراتی، در دسترس مشتریان است.‏

گروه صنایع غذایی اصفهان فرخنده همزمان با شصتمین سال تاسیس خود، امسال در نمایشگاه بین‌المللی شیرینی و شکلات ‏حضور متفاوت‌تری دارد و پذیرای علاقه‌مندان به این حوزه است. در این نمایشگاه از ۵ محصول جدید فرخنده که در سال ‏جاری روانه بازار شده  به طور رسمی رونمایی شد.‏

بیسکویت ۴ شهد و ۳ غله، بیسکویت ۴ شهد و ۳ غله کاکائویی، بیسکویت با طعم میوه‌های جنگلی، بیسکویت با طعم سیب و ‏دارچین و بیسکویت بدون قند، محصولات جدید فرخنده هستند که به طور رسمی در این نمایشگاه از آنها رونمایی شد.‏

18be2eae 46f6 4be5 b70b 693384e88f46

نشست خبری ۶۰ سالگی برند بیسکویت فرخنده  امروز با حضور یوسف عسگر مدیرعامل، مسیح قاضی عسگر مدیر تحقیق ‏و توسعه و محمد علوی مدیر مارکتینگ در نمایشگاه بین المللی تهران برگزار شد.در ابتدای این نشست یوسف قاضی عسگر ‏مدیر عامل گروه صنایع غذایی فرخنده با اشاره به ۶۰ سالگی فرخنده در حضور اصحاب رسانه اظهارداشت: در سال ۶۹ ‏پروژه انتقال شرکت فرخنده صورت گرفت؛ در دوران ساخت و ساز، نصب ماشین آلات و…فعالیت می کردم.عضو هیئت ‏مدیره انجمن صادرکنندگان فرخنده بیان داشت:خاطرات فرخنده به سال ۴۰ بر می گردد که پدربزرگ بنده حاج عبدالله واعظ ‏شوشتری تاسیس کرد. استقبالی از محصولات شد و به استان های دیگری فعالیت خود را توسعه بخشیدیم. در سال ۷۳ اولین ‏صادرات های فرخنده به کشور های تاجیکستان، ازبکستان، و..صورت پذیرفت. امروز به ۳۵ کشور آمریکای شمالی، ‏استرالیا، آسیای میانه، کشورهای خلیج فارس و .. صادرات داریم.وی ادامه داد: در سال ۱۳۹۶ اتفاقات ارزنده ای همچون نگاه ‏جدید سهامداران و حرکت رو به جلو در توسعه شرکت فرخنده صورت گرفت. تغییر و تحول ریبرندینگ ساختاری شکل ‏پذیرفت. با ثبات کیفی، خدمت، اصالت و با زبان روز به دنیا محصولات‌ فرخنده را عرضه کردیم.

07

برند خود را در کشورهای ‏فراوانی به ثبت رسانده و تلاش بر این بود که یک برند ایرانی و با هویت ایجاد کنیم. کشورها در دنیای امروز با برندهای ‏خودشان شناخته می شوند.رئیس هیئت مدیره شیرینی و شکلات فرخنده بیان داشت: تلاش کردیم به عنوان تولید کننده در ‏شیرینی و شکلات یک برند به کشور خود افزوده و هویت و ارزش بیشتری را به ایران دهیم. ظرفیت تولید سالانه ما در سال ‏‏۲۲ و ۷۰۰ هزار تن می باشد.در حاشیه این نشست سید محمد علوی مدیر مارکتینگ فرخنده با اشاره به اینکه فرخنده کسب و ‏کار خانوادگی است، افزود: ما در فضای فرخنده یک خانواده هستیم. فرخنده سالهاست در نزد خانواده های ایرانی جایگاهی بی ‏نظیر دارد.وی افزود: در سال ۹۶ با تغییر مدیریت چشم انداز، برند فرخنده و استراتژی آن شکل تازه ای گرفت. از حیث بسته ‏بندی و هویت بصری با نسل جدید ارتباط برقرارکرد و تبدیل به برند با اصالت و به روز شد و بسته بندی ما علاوه بر رقابت ‏در بازار داخل در بازارهای خارجی هم حرفها برای گفتن داشت. با حمایت‌های هیئت مدیره مجموعه و از دی ماه سال گذشته ‏محصولات را با بسته بندی های جدید وارد بازار کردیم .علوی اشاره کرد: هم اکنون با ۵ محصول جدید در نمایشگاه شیرینی ‏و شکلات حضور داریم. فرخنده قرار است با پشتوانه ۶۰ سال فعالیت حرفه ای خودش و اعتماد مشتریان خود که از ‏کشورهای دیگر نیز هست، فصل جدیدی را در پیش روی خود آغاز کند.‏

05 1

در ادامه این نشست  مسیح قاضی عسگر مدیر تحقیق و توسعه برند فرخنده اشاره کرد: در کسب و کار امروزی تحقیق و ‏توسعه در حرکت رو به جلو شرکت ها نقش ویژه ای دارد. فرخنده محصول محور است . در تحقیق و توسعه از روز اول که ‏ایده مطرح و تا روزهای بعدی که جمع بندی و با تولید مطابقت می شود؛ گام های پیچیده با جزئیات بسیار و مزیت رقابتی ‏محصول ادامه می یابد. مفهوم تحقیق و توسعه در شرکت فرخنده با دیگر شرکت ها تفاوت دارد .وی توصیح داد: اولین ‏محصول بیسکویت بدون قند برند فرخنده است که این محصول نقطه عطفی در تاریخ حرکت محصول و کشور است و اولین ‏بار است که به معنای واقعی بیسکویت بدون قند تولید می شود. تعریف بدون قند یعنی قند محصول کمتر از نیم درصد باشد و ‏قند محصول فرخنده در حد ۴ دهم درصد است.مدیر تحقیق موتور توسعه برند فرخنده افزود: در این محصول ترکیبی از ‏شیرین کننده های مصنوعی که تایید معاونت دارو، استاندارد غذایی اروپا و کانادا هست و در بدن نیز جذب نمی شود و مناسب ‏برای افراد دیابتی می باشد. در مفهوم محصولات سلامت محور نیز تمام نکات را رعایت کردیم. سالهاست روغن بدون ترانس ‏را در بیسکوئیت هایمان استفاده می کنیم . آرد و روغن که در شرکت تهیه می شود با فرمول اختصاصی است.وی تاکید کرد: ‏محصول ۴ شهد انگور، توت، انجیر، خرما و ۳ غله را با استراتژی سلامت محور ارائه دادیم. در تهیه این محصول هیچ ‏اسانسی استفاده نشده و از ادویه جات با کیفیت است و روغن آن بدون ترانس و ۵۰ درصد شکر کاهش یافته و بواسطه همین ‏خصوصیات مورد تایید انجمن عدالت، صنعت و سلامت قرارگرفته‌؛ این محصول بصورت کاکائویی نیز ارائه شده است و ‏دارای منبع غنی از فیبر می باشد.قاضی عسگر بیان کرد: دو محصول دیگر میوه های جنگلی هست که مخاطب آن نسل جوان ‏می باشد. بیسکویت با طعم سیب و دارچین نیز از دیگر محصولات ما می باشد.وی در پایان اشاره کرد: برند فرخنده دارای ‏استاندارهای داخلی و بین المللی بوده که استاندارهای بین المللی سختگیرانه تر هستند.‏

 

مهمترین تحولات ۶۰ ساله برند فرخنده در یک نگاه

گفتنی است در سال ۱۳۴۰ برند فرخنده (آستارا) در یک کارگاه کوچک واقع در خیابان مسجد سید اصفهان توسط حاج عبدالله واعظ شوشتری (پدر فرخنده) آغاز به کار کرد.در سال ۱۳۴۳ با افزایش محبوبیت و ازدیاد تقاضا برای بیسکویت‌های فرخنده، فر تونلی ۲۰ متری، جایگزین فر دیواری شد و همزمان دومین دستگاه قالب‌زن یا دستگاه چاپ بیسکویت هم خریداری و اضافه شد.

در سال ۱۳۵۷ شعاع نفوذ بیسکویت‌های فرخنده از مرز اصفهان فراتر رفت و استان‌های همجوار و جنوبی کشور به خیل مشتریان بیسکویت‌های این برند که هنوز با نام «آستارا» شناخته می‌شد، پیوستند.

در سال ۱۳۵۸ حاج عبدالله شوشتری در یک سانحه هوایی، دار فانی را وداع گفت و روزهای تلخی را برای فرزندانش رقم زد اما تفکر رویش و بالندگی که در فرزندانش به‌ یادگار گذاشته بود، باعث شد تولید بیسکویت‌ و توسعه بازار توسط آنها و با همدلی خانواده کارکنان فرخنده با قدرت ادامه پیدا کند.

در سال ۱۳۶۶ با تغییر نام برند، محصولات این شرکت که قبلا با نام «آستارا» تولید می‌شد، با نام «فرخنده» روانه بازار شد.

در سال ۱۳۶۹ و با پایان جنگ تحمیلی با انتقال کارخانه این شرکت به شهرک صنعتی جی، پروسه صنعتی شدن خطوط تولید فرخنده تکمیل و در سال‌های بعد چندین خط تولید به مجموعه اضافه شد.

در سال ۱۳۷۵ با صادر کردن اولین کانتینر بیسکویت‌ فرخنده به کشورهای آسیای میانه، روند جهانی شدن فرخنده آغاز شد. دستاورد این عرصه، صادرات محصولات به ۳۵ کشور در ۵ قاره و کسب عناوین «برترین صادر کننده» و «صادر کننده نمونه استانی» برای 12 سال متوالی در سال های بعد (1386 تاکنون) است.

در سال 1378 گام‌های فرخنده استوارتر و مصمم‌تر از همیشه برداشته می‌شد و فرخنده در این سال تولید بیسکویت با قالبی جدید با فناوری آلمان را آغاز کرد که به «قالب پذیرایی» شهرت یافت. حضور فرخنده در بازار داخل نیز چشم‌گیر و پرشتاب بود. سال بعد نیز تولید بیسکویت با «قالب زبان» در فرخنده آغاز شد؛ قالبی که بعدها بسیاری از رقبا در تولیدات خود از آن الگوبرداری کردند.← در سال 1381 فرخنده با ابتکار عمل خود و در راستای تنوع و توسعه محصولاتش، پس از ماهها تلاش متخصصان و خلیفه های پخت خود، «نخستین بیسکویت کنجدی» در ایران را تولید و روانه بازار کرد که غوغایی در بازار داخلی و منطقه‌ای به وجود آورد؛ این محصول متفاوت و دوست داشتنی باعث شد تولیدِ نسل جدیدی از بیسکویت‌ها در کشور آغاز شود.

در سال 1385 آغاز صادرات به استرالیا به عنوان ششمین کشور پهناور جهان و چندین کشور دیگر، افتخاری بود که با تلاش خانواده بزرگ فرخنده در این سال رقم خورد و مقدمه‌ای شد برای توسعه بازار خارجی به ویژه صادرات به اروپا در سال‌های بعد.

در سال 1387 پس از ۱۵ سال لوگوی فرخنده تغییر کرد و هویت بصری جدید خیلی زود در ذهن مردم نقش بست. از آنجا که حفظ سلامتی روحی و جسمی خانواده کارکنان در فرهنگ فرخنده، اولویت بالایی دارد، گواهینامه OHSAS 18001 در راستای ایمنی شغلی خانواده همه کارکنان کسب شد.

از سال ۱۳۹۰ به این سو فرخنده در انتخاب مواد اولیه حساسیت ویژه را در دستور کار قرار داد و در پخت محصولات خود از روغن بدون ترانس استفاده کرد، همچنین استفاده از مواد اولیه غیر تراریخته در تولید بیسکویت در دستور کار فرخنده قرار گرفت.

از این سال به بعد، روند اعطای گواهی نامه‌های مختلف بین‌المللی مدیریت کیفیت، مدیریت ساختار و سازمان و حوزه‌های حساس به برند «جهانی شده» فرخنده آغاز ‌شد.

در دهه ۹۰ با تکمیل زنجیره محصول، حوزه نفوذ بازار داخل تکمیل شد و افزایش کیفیت و شاخص‌های بهداشتی و سلامتی مورد توجه بیشتری قرار گرفت.

در دهه 90 طیفی از کشورهای حوزه عربی و آفریقایی به مصرف کنندگان محصولات فرخنده پیوستند

در فاصله سالهای ۱۳۹۰ تا سال ۱۴۰۰ تکمیل زنجیره‌های ارزش و رسیدن به اوج بلوغ و تکامل در همه فرایند‌های برند فرخنده (از جمله توسعه بازار) تحقق یافت.

در سال ۱۴۰۰ ریبرندینگ فرخنده، و باز بهینه سازی هویت بصری برند در گستره وسیعی آغاز شد و شهروندان در مکان‌های عمومی شهرها، چهره تازه ای از فرخنده را ملاحظه کردند. بازطراحی سایت اینترنتی، دسترسی ساده به اطلاعات محصولات و شبکه فروش، باز طراحی بسته‌های محصول و ایجاد تنوع در ابعاد بسته‌ها و سهولت استفاده و قابلیت بیشتر نگهدارندگی محصول در بسته، برخی از این دگرگونی‌ها بود.

در سال ۱۴۰۰ طیف تازه ای محصولات کاملا متفاوت از جمله گروه «4 شهد و 3 غله» به بازار معرفی شدند.

مشتری مداری، تحکیم روابط با نسل جدید و توجه به الزامات عصر مدرن و دیجیتال از دیگر عملکردهای فرخنده در آستانه قرن جدید بود.

در آستانه قرن جدید عطف توجه به دانش رو به رشد تغذیه، تکنولوژی‌های نوین، علم ترکیب مواد و روش‌های پخت و فرآوری و یافته‌های علمی‌دانشمندان تغذیه، در پروسه تولید بسیار جدی گرفته شد.

در دوم مهرماه ۱۴۰۰ در مراسم ۶۰ سالگی برند فرخنده و همزمان با نمایشگاه بین المللی شیرینی و شکلات از ۵ محصول جدید و کاملا متفاوت فرخنده رونمایی شد که با تمرکز عمیق بر فاکتورهای سلامت، حذف شیرین کننده‌ها، و توجه به بهبود سلامت غذایی جامعه تولید شده اند.

در دوم مهرماه ۱۴۰۰ در مراسم ۶۰ سالگی برند فرخنده همزمان با برگزاری نشست خبری، نخستین بیسکویت بدون قند واقعی (کمتر از نیم درصد) برای اولین بار در تاریخ صنایع غذایی کشور معرفی شد.

03 1 02 1 01 4

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.