کد خبر : 33388
تاریخ انتشار : دوشنبه 6 اردیبهشت 1400 - 13:57

دکتر محمودزاده:

 تحقق زیست‌بوم دیجیتال را با توجه به سرفصل های اتحادیه جهانی مخابرات دنبال می کنیم

 تحقق زیست‌بوم دیجیتال را با توجه به سرفصل های اتحادیه جهانی مخابرات دنبال می کنیم
 تحقق زیست‌بوم دیجیتال را با توجه به سرفصل های اتحادیه جهانی مخابرات دنبال می کنیم

رئیس هیات مدیره شرکت مخابرات ایران با تشریح پیاده سازی زیست بوم دیجیتال به عنوان سرفصل تعیین شده اتحادیه جهانی مخابرات اعلام داشت: اتحادیه جهانی مخابرات با توجه به حوزه اینترنت اشیا و نسل پنجم در تکنولوژی های‌تک سرفصل هایی را برای فعالیت های ارتباطی تعریف کرده است که شرکت مخابرات ایران نیز به تبعیت از آن در حال طرح و بازآفرینی برنامه های ارتباطی خود است.
به گزارش اداره کل ارتباطات و امور بین الملل شرکت مخابرات ایران، دکتر محمودزاده با برشمردن جز به جز تکالیف عملی  و فنی اتحادیه مخابرات برای کشورها و سازمان ها گفت:  شرایط جهانی ناشی از کرونا نیز این لزوم را تشدید کرده و مخابرات های کشورها با توجه به شرایط اینترنت اشیا و نسل پنجم در تکنولوژی های‌تک سرفصل هایی را برای فعالیت های ارتباطی تعریف کرده اند.

وی با توجه دادن به گفته مقام معظم رهبری مبنی بر اهمیت فوق العاده فضای مجازی گفت: باید از مرحله اپراتوری بودن گذشته و به تکنولوژی محور بودن برسیم که لازمه آن دخالت و ورود در تمامی مراحل اعم از تولید، تحویل و انتقال محتوا بر طبق سرفصل های پیش بینی شده است.

رییس هیات مدیره شرکت مخابرات ایران گفت: تسهیل در  برقراری ارتباطات  برای تمام مردم به عنوان یک الزام در دوران کرونا و پسا کرونا به صورت حضوری یا غیر حضوری در اولویت تصمیم سازی مخابرات طبق الگوهای فنی اتحادیه جهانی مخابرات است.

دکتر محمودزاده همچنین اظهار داشت: باید مدل تجاری را به گونه ای طراحی کنیم که بخش ارتباطات و فناوری اطلاعات کشور از آن متنفع شده و علاوه بر پاسخ دادن به نیازهای عمومی جامعه، در شرایط حاضر که کرونا امتحانی برای حوزه ارتباطات است طبق آخرین نسل های مخابراتی و ارتباطی با تحقق ارتباط برای مشتریان در همه جا و همه وقت به هدف های تعیین شده دست یابیم.

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.