کد خبر : 29316
تاریخ انتشار : یکشنبه 19 بهمن 1399 - 12:07

رییس کل دادگستری استان:

 «اقدامات گسترده دادگستری استان در حوزه فن آوری اطلاعات کم نظیر است»

 «اقدامات گسترده دادگستری استان در حوزه فن آوری اطلاعات کم نظیر است»
 «اقدامات گسترده دادگستری استان در حوزه فن آوری اطلاعات کم نظیر است»

جشن بزرگ و سراسری قضات و کارکنان دادگستری کل استان اصفهان به مناسبت دهه فجر به صورت برخط برگزار شد.

محمدرضا حبیبی رییس کل دادگستری استان در این جشن و گردهمایی بزرگ که به مناسبت گرامیداشت ایام الله دهه مبارک فجر برگزار شد، ضمن تبریک این ایام و میلاد با سعادت حضرت فاطمه زهرا(س) و سالروز میلاد حضرت امام خمینی(ره) بیان داشت: مردم غیور ما در طول سال های پس از انقلاب در عرصه های مختلف تمامی آزمون ها را با سربلندی و افتخار پشت سر گذاشته و اکنون وظیفه مسؤولان است که به شکرانه این نعمت بزرگ با خدمت صادقانه و بی منت به وظایف خود به درستی عمل نمایند.

2Q==

ایشان در تشریح برخی از اقدامات مهم دادگستری کل استان در طول دو سال گذشته گفت: علی رغم کمبودهای مختلف از جمله بودجه که متأثر از شرایط خاص کشور بوده است به همت همکارانم در بخش های مدیریتی، اجرایی و قضایی توانستیم به توفیقات خوبی دست یابیم.

وی افزود: در حوزه رسیدگی به پرونده های معوق به عنوان اولویت اصلی در اجرای سیاست های قوه قضاییه و سند تحول با یك روند روبه کاهش و در عين حال سریع در کلیه بخش ها اعم از محاکم تجدیدنظر، دادگاه ها و دادسرا و شوراهای حل اختلاف مواجه بوده ایم؛ به گونه ای که موجودی محاکم تجدیدنظر انشاءالله تا پایان سال جاری به کمتر از 6 هزار فقره کاهش می یابد و در شوراهای حل اختلاف نیز طی 10 ماه گذشته بیش از 3200 فقره پرونده از موجودی شوراها کسر شده است و سوابق آماری هم حاکی از آن است فقط در دی ماه با تلاش همکاران عزیز در مجموع بیش از سه هزار فقره پرونده ازموجودی پرونده ها در مقاطع مختلف کسر شده است.

2Q==

حبیبی بیان داشت: در حوزه فن آوری اطلاعات در گذشته اقدامات خوبی آغاز گردیده بود که در طول 2 سال گذشته با پیگیری های مجدانه و تلاش های شبانه روزی کارشناسان خلاق آن معاونت نتایج کم نظیر و قابل ستایشی در راستای رسیدن به دادرسی الکترونیک و گسترش آن و تحقق قوه قضاییه هوشمند صورت پذیرفته است.

ایشان همچنین یادآور شد: در بخش جذب نیروی انسانی اعم از اداری و قضایی، ساختمان سازی ها، تأمین و تجهیز ناوگان خودرویی و در مجموع در حوزه معاونت های مختلف دادگستری استان شاهد انجام اقدامات مؤثری بوده ایم که بخش مهمی از آن از نتایج سفر ریاست محترم قوه قضاییه به استان اصفهان به شمار می رود.

2Q==

رییس دستگاه قضایی استان در ادامه بر توجه و اهتمام ویژه رؤسا و دادستان های حوزه های قضایی سراسر استان به اجرایی شدن هر چه بهتر سند ارتقا یافته تحول تأکید و بیان داشت: قضات و مسؤولان قضایی در اجرای این سند مهم نباید منتظر صدور دستور و یا ابلاغ جدید باشند و حرکت در مسیر اجرای آن که در سطح استان آغاز گردیده با جدیت دنبال شود.

ایشان در پایان بر رعایت تقوا به عنوان رمز و كليد موفقيت در انجام وظايف تأكيد و بيان كرد: حفظ سلامت دستگاه قضايي و خدمت صادقانه به مردم را با رعايت تقوا و انجام عبادت و نزدیکی هر چه بیشتر به خدا بیمه کنیم که بهترین ره توشه برای ادامه کار همین است.

Z

گفتنی است در این گردهمایی كه با اجرای برنامه های متنوع فرهنگی در قالب جشن انقلاب اسلامی همراه بود، از قضات و کارکنان نمونه استانی با اهداء لوح، تقدیر بعمل آمد.