کد خبر : 36299
تاریخ انتشار : سه‌شنبه 25 خرداد 1400 - 10:10

شور مشارکت پادزهر ناکارآمدی ها

شور مشارکت پادزهر ناکارآمدی ها
شور مشارکت پادزهر ناکارآمدی ها
با گذری بر اخبار انتخابات در شهرهای مختلف کشور می‌توان افزایش موج مشارکت در فرایند تبلیغات و تصمیم‌گیری برای شرکت در انتخابات را مشاهده کرد. حالا تنور انتخابات بیش از گذشته در شهرهای مختلف کشور گرم شده و در کنار شور مردم برای شرکت در انتخابات ریاست جمهوری شاهد افزایش فعالیت نامزدهای انتخابات شوراهای شهر و روستا برای جلب‌توجه رأی‌دهندگان هستیم. فعال شدن ستادهای محلی انتخابات در محله‌های مختلف شهرها و روستاها و حضور جوانان در این ستادها نشان از پویایی و نشاط انتخاباتی دارد. برگزاری جلسات مجازی، رقابت نامزدها در شبکه‌های اجتماعی مختلف پس از آخرین دور از مناظره‌ها شدت گرفته، همچنین بازار برگزاری تریبون‌های آزاد بیش از گذشته رونق گرفته است. پخش نظرات نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری در شبکه‌های استانی نیز فرصت بهتری برای تصمیم‌گیری رأی‌دهندگان در استان‌های مختلف کشور فراهم کرده و مردم در حال بررسی برنامه‌های استانی نامزدها برای اتخاذ تصمیم نهایی هستند و بدون شک، شور مشارکت مردم برای شرکت در انتخابات، راه جبران ناکارآمدی ها است.
 جلیلی: قراردادهای موقت کارگران غلط است 
سعید جلیلی، نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری، از یکی از کارگاه‌های تولیدی معلولین بازدید کرد. وی در این بازدید گفت: اگر از جهش کشور سخن می‌گوییم، نیروی این جهش، کارگر است. باید توجه شود که کارگران از چه مشکلاتی رنج می‌برند و آن‌ها را رفع کرد. وی، موضوع کارآفرینی را حائز اهمیت دانست و گفت: باید برای تک تک نیروهایی که آماده کار هستند برنامه داشته باشیم. اینجا کارگاهی است که برای ۱۲۰ نفر از معلولین جسمی و ذهنی اشتغال ایجاد شده است، آن هم بدون هیچ بدهی به دولت. وی با بیان اینکه طبق قانون، هم شغل حق شهروندان است هم امنیت شغلی، گفت: مهم‌تر از همه این‌ها رضایت شغلی است. واسطه گری و دلالی که به تولیدکننده و مصرف کننده لطمه می‌زند در عرصه کار هم همین لطمه را می‌زند. شرکت‌هایی شکل می‌گیرند و منافعی می‌برند که به تولیدکننده و کارگر لطمه می‌زنند. باید مشخص شود که این شرکت‌ها بر چه مبنایی حضور دارند. نامزد انتخابات ریاست جمهوری با بیان بیش از ۹۰ درصد نیروی کار مبتنی بر قراردادهای موقت یکی وماهه است، گفت: این خطاست و دولت نباید نسبت به قراردادهای موقت کارگران بی‌تفاوت باشد.

قاضی‌زاده هاشمی: باعث باخت جبهه انقلاب نخواهم شد
نامزد انتخابات ریاست جمهوری گفت: قطعاً باعث باخت جبهه انقلاب نخواهم شد و از هیچ اقدامی برای عمل به حجت شرعی دریغ نخواهم کرد. سید امیرحسین قاضی زاده هاشمی نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری دوشنبه در حساب خود در فضای مجازی نوشت: در مسیر فدا شدن برای انقلاب و مردم همچون برادران شهیدم کماکان چون کوه ایستاده‌ام. وی اظهار کرد: قطعاً باعث باخت جبهه انقلاب نخواهم شد و از هیچ اقدامی برای عمل به حجت شرعی دریغ نخواهم کرد. این نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری در سفر به زاهدان هم بیان کرد: اختیارات بالاتر به مدیران شهرستانی می‌دهیم و از آنان کار و عملکرد مشخص می‌خواهیم. وی افزود: امیدوارم که آینده ایران را سیستان و بلوچستان رقم بزند و این استان ظرفیت فوق العاده ای دارد که توسعه ریلی و سواحل مکران و انرژی‌های نوین آن را توسعه می‌دهیم و سرمایه گذاری گسترده درآن می‌شود. وی ادامه داد: برنامه‌های هر شهرستان باید در آن شهرستان نیازسنجی و حمایت شود تا رفع شود و مردم را بر سر مدیران حاکم می‌کنیم و اگر ۳۰ درصد مردم یک شهرستان از مدیری اعلام نارضایتی کنند، قطعاً عزل می‌شود.

زاکانی: 5 نامزد جریان انقلاب به سمت همگرایی بروند 
علیرضا زاکانی نامزد انتخابات ریاست جمهوری  در خصوص وحدت جبهه انقلاب گفت: این پنج نامزد باید باهم صحبت کنند که مردم را گرفتار تشتت نکنند و باهم هم افزایی داشته باشند، امروز امتحان بزرگی برای نامزدها است اینکه مردم را به خود دعوت می‌کنند یا به انقلاب؟ هر پنج نفر جدی کار می‌کنند اما آیا باید تا پایان انتخابات بمانند؟ نباید اجازه داد سال ۹۲ تکرار شود که فردی بیاید، کشور را به خاک سیاه بنشاند و وزرا ماه به ماه التماس کنند اورا ببینند اما او وقت ندهد.
وی در پایان یادآور شد: آینده کشور بسیار درخشان است که راه آن حضور پای صندوق، انتخاب درست، برخورد با مفسدین و برخورد با افرادی است که از سر سفره مردم ارتزاق کرده و به آنها خیانت می‌کنند.
لذا با حضور در پای صندوق می‌توانیم کشور را از اختاپوس فساد و تبعیض نجات دهیم.
زاکانی گفت: باید پنج نامزد[جریان انقلاب] به سمت همگرایی برویم، البته ما در مناظرات دعوا نکردیم اما افرادی که دست خالی داشتند مانع از این شدند که بتوانیم برنامه‌های خود را به صورت بایسته و شایسته مطرح کنیم.

رییسی: ساخت مسکن را از روز اول دولت کلید می زنیم
آیت الله سیدابراهیم رئیسی نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری، در گفت‌وگوی زنده تلویزیونی با بخش خبری ۲۰:۳۰ در پاسخ سوال مردم در خصوص برنامه دولت برای خانه دار شدن جوان‌ها، گفت:  امکان ساخت مسکن در کشور وجود دارد، باید سالانه یک میلیون مسکن در کشور ساخته می‌شد اما این کار نشد.  وی تاکید کرد: برای ساخت ۷۰۰ هزار مسکن عقب هستیم، اما امکان ساخت مسکن وجود دارد. در اطراف شهرها، زمین‌های زیادی وجود دارد که در اختیار دستگاه‌ها است و باید آزاد شود و در اختیار ساخت مسکن قرار گیرد.  رئیسی گفت: ساخت مسکن، مشکل اشتغال و ازدواج را حل می‌کند؛ از روز اول دولت مسئله ساخت مسکن را کلید خواهیم زد. مسکن مهر نواقص دارد، سریعاً باید رفع شود و مسکن ها به مردم تحویل داده شود. اقدامات جدید را نیز برای ساخت مسکن آغاز خواهیم کرد. وی همچنین در برنامه گفتگوی ویژه خبری شبکه دو سیما به جشن چندباره استقلال تولید گندم در کشور اشاره کرد و افزود: چرا ما امسال باید چند میلیون تن گندم وارد کنیم؟ به نظر من باید با یک نگاه سیاست گذاری دقیق با نظارت بر آن چیزی که انجام می‌شود بتوانیم جلوی این گونه عوارض را بگیریم.

همتی: کنترل نقدینگی راهکار مقابله با تورم است
عبدالناصر همتی نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری، با حضور در برنامه انتخاباتی خود در شبکه خبر ساختار اقتصادی کشور را تورم زا دانست و گفت: رابطه سیاست‌های مالی با سیاست‌های پولی، کسری بودجه و کاهش درآمد‌های نفتی تورم زا است و ما باید هنرمان این باشد که بتوانیم نقدینگی را در جامعه کنترل کنیم. وی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه مرکز آمار ایران نرخ تورم سالانه را در اردیبهشت ماه ۴۱ درصد و نقطه به نقطه در همین ماه را ۴۶ و ۹ دهم درصد اعلام کرد اگر شما رئیس جمهور شوید ۶ ماه یا یکسال بعد چقدر این را کاهش می‌دهید گفت: اولاً نرخ تورم به دو عامل به طور جدی وابسته است یکی ساختار اقتصادی ماست که تورم زاست، در طول سه دهه گذشته نگاه کنید به طور میانگین ما یک نرخ متوسط ۲۰ درصد تورم داشتیم این هم برای این است که ما یک مشکل ساختاری داریم این را باید ما حل کنیم. همتی افزود: رابطه سیاست‌های مالی با سیاست‌های پولی است مشکل کسری بودجه است و رابطه دولت با بانک مرکزی. این مهمترین اصل است که باعث شده تا حالا این ریشه تورم در کشورمان خشکانده نشود. همواره ما این مشکل را داریم.

مهرعلیزاده: دولت باید بر بازار سرمایه  نظارت کند
محسن مهرعلیزاده نامزد سیزدهمین انتخابات ریاست جمهوری در برنامه انتخاباتی خود در شبکه سوم سیما گفت: دولت و صاحبان سرمایه بجای مداخله در این بازار باید دقت و نظارت خود را افزایش دهند و با افرادی که منافع خودشان را دنبال می‌کنند همراه نشود.
وی بازار سرمایه یکی از سالم‌ترین بازار‌ها برای جذب نقدینگی و سوق دادن آن به سمت تولید است. وی با اشاره به اینکه تولید در هر جامعه نشان از زنده بودن آن جامعه است افزود: اکنون در کشور ما تا آن جا که خبر دارم، تنها ۳۳-۳۴ درصد از بودجه ۱۴۰۰ از طریق مالیات‌ها تامین می‌شود در حالی که در تمام کشور‌های دنیا ۹۸ درصد درآمد‌های دولت برای کار‌هایی اجرایی از محل مالیات است.
مهر علیزاده ادامه داد: باید سعی کنیم در اسرع وقت، شرکت‌های مخفی که بازار را خراب می‌کنند، جمع کنیم.
وی با اشاره به موضوع بازار بورس و‌ارائه راه حل برای مشکلات این بازار گفت: نکته‌ای درباره بورس بگویم؛ در بورس وقتی دولت‌ها و صاحبان سرمایه‌ها مداخله کنند، در این جا دولت باید دقیق شده و همبازی منافع‌طلبان نشود و با دقت عمل کند تا سرمایه مردم مصون بماند.
 محسن رضایی: مایلم از شایستگان دو جناح استفاده کنم
محسن رضایی کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری در صفحه شخصی خود در فضای مجازی نوشت: مردم عزیز ایران؛ تجربۀ سالهای اخیر نشان داده است که منافع مردم پای جنگ‌های زرگری جناح‌های سیاسی قربانی می‌شود.  وی تاکید کرد: دولتی تشکیل خواهیم داد از همۀ شایستگان دو جناح که فکر و ذکرشان فقط حل مشکلات مردم باشد و با درایت «اصلاح از درون قدرت» و «بازسازی معماری اقتصاد» را پیگیری کنند. رضایی همچنین در گفت‌وگو با مردم خوزستان با اشاره به ظرفیت‌های بزرگ کشور، گفت: هنر بزرگ امام راحل ما این بود که همه اقوام و استان‌ها را جمع کرد و انقلاب اسلامی شکل گرفت. وی بیان کرد: سیاست‌هایی که در دو سه دهه اخیر توسط دولت‌ها شکل گرفت، موجب احساس ناتوانی و ناامیدی شده است. نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری ادامه داد: باید یک بار دیگر اقوام و استان‌ها جمع شوند و منسجم شویم و حرکت سومی را ایجاد کنیم و با وجود مقام معظم رهبری و حضور شما حرکت بزرگی را در راستای توسعه کشور و حل مشکلات ایجاد کنیم. وی بیان کرد: این شما هستید که سرنوشت صندوق‌های رأی را تعیین می‌کنید و اراده و انتخاب اصلی در دست شماست.

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.