کد خبر : 42672
تاریخ انتشار : دوشنبه 29 شهریور 1400 - 11:10

دبیر انجمن واردکنندگان خودرو در گفتگو با اقتصاد ملی عنوان کرد:

امیدواری به موافقت شورای نگهبان با مصوبه آزادسازی واردات خودرو

امیدواری به موافقت شورای نگهبان با مصوبه آزادسازی واردات خودرو
با شعار حمایت از تولید نباید مردم را معطل نگه داشت

با اعلام طرح آزادسازی واردات خودرو طی چند هفته گذشته قیمت خودروهای خارجی و داخلی با افت نسبی همراه بوده است. فعالان بازار پیش بینی می کنند در صورت تایید این طرح از سوی شورای نگهبان، قیمت خودرو در بازار با ریزش قابل توجهی همراه شود. در گفتگو با مهدی دادفر، دبیر انجمن واردکنندگان خودرو به بررسی جوانب آزادسازی واردات خودرو  پرداختیم. دادفر معتقد است که اجرای این طرح منجر به افت بیش از  50 درصدی قیمت خودروهای وارداتی و همچنین کاهش قیمت خودروهای داخلی می شود. او معتقد است که هم تولیدکننده هم مصرف کننده از آزادسازی منافع نفع می برند و در مقابل دلالان و سودجویان از متضرران اصلی این طرح هستند.

فعالان بازار خودرو معتقدند زمزمه آزادسازی واردات خودرو باعث شده تا همه به نوعی منتظر ارزانی خودرو باشند و دست از معاملات بکشند.  روز گذشته فقط آن دسته از افرادی که نیاز ضروری به فروش خودرو دارند اقدام به معامله کرده و مابقی تمایلی به فروش خودرو ندارند. مصرف کنندگان هم خوش بین به کاهش قیمت ها هستند و خبری از رونق در خرید و فروش نیست.

 

امیدواری مردم به موافقت با آزادسازی واردات خودرو

دبیر انجمن واردکنندگان خودرو در این خصوص با بیان اینکه به موافقت شورای نگهبان با آزادسازی واردات خودرو امیدوار هستم گفت: مردم و مصرف کنندگان با اعلام این طرح به بهبود شرایط امیدوار شدند و این مساله قاعدتا مورد توجه سیاستگذاران است.

 

برندگان و بازندگان آزادسازی واردات خودرو

او  رفع ممنوعیت واردات خودرو را گامی مثبت برای رفع انحصار از بازار خودروهای داخلی عنوان کرد و گفت: این مساله علاوه بر مصرف کنندگان به نفع تولید  و خودروسازان داخلی هم است. به گفته او در این شرایط تولیدکننده در شرایط رقابت قرار گرفته و این مساله منجر به بهبود وضعیت کیفیت محصولات تولید داخل می شود.

دادفر در ادامه افزود: مصرف کننده هم از این طرح منتفع می شود؛ چرا که با تنوع مدل و اختیار در انتخاب رو به روست.

همچنین به گفته او آزادسازی واردات منجر به از بین رفتن قیمت های کاذب و تعادل در بازار خودرو می شود.

دبیر انجمن واردکنندگان خودرو در ادامه گفت: اما دلالان از افرادی هستند که از اجرای این طرح زیان می بینند. او در ادامه افزود: گروه بعدی مخالفان آزادسازی واردات خودرو افرادی هستند که نگاه ایدئولوژیک به آزادسازی واردات دارند. همچنین برخی نیز نگران تصویب این طرح در دولت آقای رئیسی هستند و نگران آنند که اگر قرار بود این طرح تصویب شود چرا زودتر و با هزینه های کمتر این اتفاق صورت نگرفت.

 

با محدودیت در واردات بازار مهندسی شد

دادفر با اشاره به زیان های محدودیت در واردات خودرو طی 4 سال گذشته گفت: در زمان محدودیت واردات عنوان کردند که برخی دنبال مهندسی بازار هستند و مشاهده کردیم که همین اتفاق نیز افتاد.

او با اشاره به افزایش 5 تا 6 برابری قیمت خودرو در این مدت تصریح کرد: محدودیت، بازار را از حالت تعادل خارج کرد.

دادفر در ادامه گفت: بعد از محدودیت واردات خودرو دیدیم که چه بلایی سر قیمت ها آمد تا جایی که شورای رقابت تحت تاثیر فشار افکار عمومی برای مدیریت نرخها ناچار به  قیمت گذاری دستوری شد و در ادامه آنچه نباید اتفاق افتاد.

به گفته او قیمت گذاری دستوری، صنعت خودروسازی کشور را با چالش بسیاری رو به رو کرد.

 

با شعار حمایت از تولید نباید مردم را معطل نگه داشت

دبیر انجمن واردکنندگان خودرو با بیان اینکه عده ای هم با شعار حمایت از تولید داخلی با هر گونه واردات مخالفت می کنند گفت: سالها این شعار داده شد که توانمندی در تولید خودروهای برقی داریم. او با بیان اینکه همه روسای جمهور ایران با خودرو هیبریدی و افتتاح آن یک عکس یادگاری دارند تصریح کرد: با شعار نمی توان نیاز مردم را حل کرد و آنها را معطل نگه داشت.  به گفته او توانمندی وقتی ارزشمند می شود که قابل لمس باشد.

 

وزارت صمت نباید فقط وزارتخانه تولید باشد

دادفر در خصوص دیدگاه وزارت صمت در خصوص حمایت از تولید گفت: حمایت از تولید اقدامی موثر است و کسی مخالف آن نیست، اما موضوع آنجاست که نباید در گرو تحقق این مساله حقوق مردم و مصرف کنندگان با انحصار نادیده گرفته شود.

او با بیان اینکه عمده نگرش سیاستگذار بخش صنعت بیشتر حمایت از تولید است گفت: این در حالی است که وزارت صمت همان طور که از نامش پیداست وزارت صنعت، معدن و تجارت است و نباید همه بخش ها را قربانی یک حوزه کرد.

دبیر انجمن واردکنندگان خودرو  با بیان اینکه نگاه ایدئولوژیک به مساله آزادسازی واردات می گوید که همه باید پراید سوار شوند گفت: این در شرایطی است که هر کس بنا به نیاز خود باید انتخاب آزادانه داشته باشد.

دادفر اظهار کرد: نیاز امروز مصرف کننده خودرو باید از طریق تولید و واردات تامین شود و نباید این گونه باشد که برای خرید خودرو از خودروسازان مدت ها معطل ماند.

 

برای توانمندسازی تولید داخل تاریخ نمی دهیم

او نیاز امروز بازار را تامین به موقع عنوان کرد و گفت: برای توانمندسازی تاریخ نمی دهیم و سالهاست درگیر شعار مانده ایم.

دبیر انجمن واردکنندگان خودرو  گفت: بیش از 20 سال است میلیاردها تومان برای ساختن موتور دیزل سواری پرداخت شده، اما نتیجه ای نداشته است.

دادفر در بخشی دیگری از اظهارات خود گفت: در طرح آزادسازی واردات خودرو، واردات از سوی همه افراد آزاد اعلام شده است و این فضایی خوب برای تعادل بازار و رفع انحصار است.

دبیر انجمن واردکنندگان خودرو  در خصوص وضعیت فعلی بازار خودرو پس از مصوبه آزادسازی واردات خودرو از سوی مجلس نیز گفت: بعد از اعلام این خبر قیمت ها در بازار کاهشی شد.

او در ادامه افزود: امیدواری زیادی به موافقت شورای نگهبان با این مصوبه مجلس داریم، اما در صورتی که خدای نکرده موافقت صورت نگیرد پیش بینی می شود بازار خودرو دچار التهاب شود.

 

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.