کد خبر : 27453
تاریخ انتشار : شنبه 20 دی 1399 - 9:53

سرگردانی قانون هوای پاک در غبار فراموشی

سرگردانی قانون هوای پاک در غبار فراموشی
سرگردانی قانون هوای پاک در غبار فراموشی
آخرین زمستان سده چهاردهم در شرایطی در حال سپری شدن است که بی‎توجهی چندساله به اجرایی شدن قانون هوای پاک موجب شده تا آسمان بسیاری از کلانشهرها این روزها با رنگ ابی خود وداع کنند.
 ادامه آلایندگی در شهرهای صنعتی
طبق اظهارات مرتضی ضرابی، کارشناس سازمان هواشناسی کشور وضع هوای تهران و کرج امروز نیز همراه با افزایش آلاینده‌ها و شرایط ناسالم برای همه گروه‌های سنی خواهد بود، البته این روند شامل شهر‌های مشهد، اصفهان و تبریزو کلانشهر‌ها نیز می‌شود. به این ترتیب و در یک جمله می توان بیان کرد که آلایندگی همچنان در شهر‌های صنعتی ادامه خواهد داشت. آن هم در شرایطی که طبق اظهارات سمیه رفیعی، رییس فراکسیون محیط زیست مجلس آمار مشخصی از منابع آلاینده هوا در دست نیست و نمی‌دانیم سهم هرکدام از این آلاینده‌ها به تفکیک چقدر است. موضوعی که به نظر می‌رسد خود سنگی دیگر در جلوی پای تدابیری است که می تواند دوباره هوای پاک را راهی ریه های شهروندان کند، هرچند که به نظر می‌رسد هنوز هم راهکار موثری در این زمینه چندان در دستور کار قرار ندارد، مصداق بارز ان مهمترین تدبیری بوده که حدود سه سال قبل اتخاذ شده اما حداقل تا به امروز اثری از اجرا به خود ندیده است. به‌عبارتی قانون هوای پاک که در آن دستگاه‌های مختلف اجرایی مانند، وزارتخانه نفت، نیرو، کشور همچنین بسیاری دیگر از سازمان‌ها و نهادهای مرتبط با این موضوع مکلف شدند تا به‌ تناسب وظایف‌شان، اقداماتی را برای کنترل میزان ذرات آلاینده اجرایی کنند.

 استفاده از سوخت‌های پرگوگرد
با این وجود اما سه سال از زمان ابلاغ قانون مذکور گذشته است، در حالی که برخی دستگاه‌ها کمترین توجهی نیز به آن نداشته‌اند. به طور نمونه می‌توان گفت که درحالی همچنان سوخت مازوت یا دیگر سوخت‌های پرگوگرد در کشور مورد استفاده قرار می‌گیرد که  طبق ماده ۱۸ قانون هوای پاک، وزارت نفت باید سوخت‌های تولیدی مانند بنزین، نفت گاز، نفت کوره و نفت سفید را با توجه استانداردهای ملی مصوب به عبارتی استانداردهای یورو چهار عرضه کند.ضمن اینکه به نظر می‌رسد هم از سوخت آلاینده مازوت در بعضی از مناطق استفاده می‌شود و هم با استناد به صحبت‌های انوشیروان محسنی بندپی، استاندار تهران، صنایع در این استان از سوخت گاز و گازوئیلی بهره گرفته‌اند که حداقل نیمی از آن از استانداردهای عنوان شده را دارد.

 خودروسازان هم طفره می‎روند
در این میان اما باید گفت که هرچند مازوت مقصرجدیدی است که این روزها توجه‌ها را به خود جلب کرده است، اما همچنان نمی‌توان از سهم قابل توجه خودروها در آلودگی هوا غافل ماند، زیرا که بیشتر خودروهای در حال تردد کشور از استاندارد آلایندگی مناسبی برخوردار نیستند. ضمن اینکه طبق ماده چهار قانون هوای پاک تولید انواع وسایل نقلیه موتوری و واردات آنها محدود به رعایت حدود مجاز انتشار آلاینده‌ها شده است، مواردی که باید سازمان حفاظت محیط زیست آنها را اعلام کند. به این معنا که خودروسازان موظف هستند تا محصولاتشان را مطابق با استانداردهای آلایندگی یوروپنج تولید کنند. با این وجود اما همچنان خودروسازان از اجرای این ماده از قانون هوای پاک طفره می‌روند، حتی امسال نیز تعدادی از خودروها بر اساس مجوز سازمان حفاظت محیط زیست و موافقت هیات دولت، برخلاف قانون هوای پاک با استاندارد یورو چهار شماره‌گذاری شدند.  آنچه که شاید در کنار سایر موارد دیگر موجب شده تا اکنون رفیعی بیان کند؛ حق مردم است که بدانند کدامیک از دستگاه‌ها مسئول و متولی در انجام وظایف خود تخلف می‌کنند.  از این رو ما به صورت کاملا تخصصی پیگیر مسئله آلودگی هستیم.  در مجموع اما چنین اوضاع و احوالی موجب شده تا همچنان قانون هوای پاک پا در هوا بماند و ساکنان کلانشهرهای کشور از جمله تهران سده چهاردهم شمسی را به دلیل سهل انگاری دستگاه‎هایی که در قانون هوای پاک موظف به رعایت وظایف قانونی شده است، با تنفس بیش از پیش ذرات آلاینده به پایان برسانند.

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.