کد خبر : 32649
تاریخ انتشار : چهارشنبه 25 فروردین 1400 - 11:00

دبیر انجمن واردکنندگان خودرو:

همه رئیس جمهورها با هیبرید یک ربان پاره کرده‌اند

همه رئیس جمهورها با هیبرید یک ربان پاره کرده‌اند
همه رئیس جمهورها با هیبرید یک ربان پاره کرده‌اند

تاریخ پر پیچ و خم خودروسازی ایران که بیش از 60 سال از عمر آن می  گذرد، با فراز و نشیب های زیادی رو به رو بوده است. ارزیابی ها نشان می دهد راه پیش روی این صنعت با وجود برخی مشکلات، دشوار است. به باور کارشناسان مهمترین چالش بر سر راه صنعت خودروسازی کشور تا کنون انحصار و سایه سنگین دولت بر سر این صنعت بوده و تا زمانیکه برطرف نشود خودروسازی کشور به پختگی لازم نخواهد رسید.  دبیر انجمن واردکنندگان خودرو با انتقاد از این رویه که در چهار دهه گذشته ادامه داشته معتقد است که اگرچه سیاستگزاران وعده کاهش دخالت های دولتی را می دهند اما در نهایت توان دل کندن از این صنعت را نداشته و تنها مدعی کاهش دخالت هستند. وی می گوید این صنعت تا جایی در نگاه دولتمردان جذاب است که حتی در صورت زیان ده بودن نیز توان صرف نظر و چشم پوشی از آن را ندارند. مهدی دادفر، بر این باور است که این حضور سنگین دولت در صنعت خودروسازی تنها با حرف و شعار همراه بوده و اقدام عملی صورت نگرفته و این مساله تا جایی است که همه رئیس جمهورها با هیبرید یک ربان پاره کرده‌اند. رییس انجمن واردکنندگان خودرو با انتقاد از تنگ نظری ها می گوید که این موضوع تا جایی است که حتی عده ای از واردات خودرو برقی ناراحت می شوند و برخی نیز می گویند چرا باید خودرویی سوار شد که با شش ملق هم در آن زنده ماند. او  معقتد است که سرکوب حقوق مصرف کنندگان به بهانه حمایت از تولید نمی تواند ادامه داشته باشد  و سرانجام دیوار ممنوعیت واردات فروخواهد ریخت.

مهدی دادفر با بیان اینکه اگر تغییری در صنعت خودرو ایجاد شده بخاطر طرح‌های مجلس و یا سیاست‌های دولت در صنایع خودروسازی نبوده گفت: صرفا فعالیت و تلاش دو مدیرعامل خودروسازی بزرگ کشور بوده که سبب پیشرفت این صنایع شده است.

وی در ادامه در خصوص تحقیق و تفحص های صورت گرفته از سوی مجلس که با ادعای اصلاح وضعیت صنعت خودروسازی در دستور کار قرار می گیرد گفت: پنج تحقیق و تقحص از طریق مجلس انجام شده که بالغ بر ۴۰ گزارش مرکز پژوهش های مجلس در خصوص صنعت خودروسازی کشور دارد. در خصوص صنعت خودروسازی، اقتصاد صنعت خودرو و غیره همگی بدون استثنا به این نتیجه رسیده‌اند که حضور دولت در صنعت خودرو منجر به انحراف رفتن منابع، عدم کارایی لازم و… می شود. جالب اینجاست که هیچ کدام از دولت‌ها از این موضوع دل نمی‌کنند.

 

هیچ کدام از دولت‌ها نتوانستند از خودروسازی دل بکنند

دبیر انجمن واردکنندگان خودرو ادامه داد: موضوع عدم دل کندن دولتها از صنعت خودروسازی تا جایی است که حتی در صورت زیان ده بودن نیز دولتها حاضر به صرف نظر از آن نیستند.  او گفت: زیان اگر ۱۰۰ برابر هم شود دولت تمایل بیشتری به ورود به این حوزه دارد. زیرا می‌گوید اینجا زیان دارد و خطرناک است، بنابراین بنگاه‌های اقتصادی تبدیل به شرکت‌های ورشکسته‌ای که طی سال های اخیر مشاهده کردیم، می‌شوند.

دادفر تصریح کرد: افرادی که می‌شناسیم حداقل ۲۰ سال دیگر عمر می‌کنند و در سن ۴۰ و ۵۰ سالگی امکان تغییر ندارند. بنابراین این شیوه تصمیم گیری تا ۲۰ سال آینده ادامه دارد. مگر اینکه یک اتفاق نادر رخ دهد که باز هم آن‌ها حرف خودشان را می‌زنند.

او با بیان اینکه  اجرای سیاست های اصل ۴۴ و خروج دولت از صنایع این چنینی دستور مقام معظم رهبری بوده است گفت: همه هم همین را می گویند، اما زمانی که به اجرا می رسد می‌گویند، نه از اینجا که نباید خارج شد.

دادفر با ذکر مثالی در این باره گفت:  به طور مثال دو تیم استقلال و پرسپولیس که ۱۳ نفر آدم هستند، رها نمی‌کنند. حال این موضوع را به خودروسازی تعمیم دهیم خواهید دید که به جای خودروسازی، کارخانه سازی داریم. در همه شهرهای کشورمان سایت‌های متعددی در شهرهای خراسان، تبریز، سمنان، کرمان و غیره ایجاد کردند. فقط در مناطقی که راه دور باشد و به مسئولان خوش نگذرد کارخانه نزده‌اند. بهتر هست بگویم ما خودروساز نیستیم ما کارخانه ساز هستیم. پیکان هم با توجه به درآمد مردم یک خودرو دست یافتنی بود. برای مثال با سه تا پنج ماه حقوق می‌توانستند یکی از این خودروها را به دست بیاورند. الان شما اگر هیچ چیزی هم نخورید نمی‌توانید با دو سال حقوق هم یک خودرو حتی دست دوم هم خریداری کنید.

 

مردم از خودروسازان صداقت ندیدند

دبیر انجمن واردکنندگان خودرو در ادامه درباره عدم مقاومت تولیدکنندگان پیکان برای واردات خودرو گفت: در آن زمان که پیکان به کشور وارد شد، با بخشی از تولیدات برندهای خارجی قابل مقایسه بود و  پیکان با خودروهای دیگر برابری داشت. اما همان‌ها را هم در کارخانه پارس خودرو مونتاژ می‌کردیم. تفاوت آن زمان با اکنون در این بود؛ مردم صداقت را در تولید و تولیدکننده می‌دیدند و این یک واقعیت است. شما با مردم صادق نباشید، هزار مدل هم فیلم بازی کنید، مردم می‌فهمند.

 

عده ای از ورود تکنولوژی به کشور ناراحتند!

او با بیان اینکه  یک عده در کشور ما اعتقاد دارند که مردم نباید دسترسی به علم روز، امکانات روز، دانش روز و تکنولوژی روز داشته باشند گفت: وقتی می‌گوییم خودرو برقی آمده است، یک عده ناراحت می‌شوند و عده‌ای دیگر هم ناراحت می‌شوند که  چرا باید خودرویی وارد شود که اگر شش ملق بزند کسی در آن زنده بماند.

دادفر در خصوص راهکار بهبود اوضاع صنعت و بازار خودرو گفت: باید به مردم اختیار انتخاب داد و زمینه برای افزایش رقابت خودروسازان را فراهم کرد.

او گفت: یکی از شمشیرهای تیزی که بالای سر خودروسازان وجود دارد، آزادسازی واردات است. لذا در این مدت که فشار آوردیم و اطلاعات دادیم متوجه شدند که دنیا همین تنگ کوچک نیست و می‌شود به نوع دیگری پیش رفت و به آن‌ها هم فشار آوردند. پس دویدند شاهین، تارا و هیبریدی بسازیم و رونمایی کردند.

او با بیان اینکه همه رئیس جمهورها با هیبرید یک ربان پاره کرده‌اند گفت: آیا خودرو هیبرید تولید شده که کسی سوار شود؟  به گفته دادفر حدود ۱۵ سال هست که برای موتورملی سرمایه خرج می‌کنند، هر سال آن را افتتاح می‌کنند.

 

خروجی شورای سیاست گذاری خودرو هیچ بود

دبیر انجمن واردکنندگان خودرو در ادامه با انتقاد از نحوه سیاستگذاری ها و اصلاحات در آن گفت: شورا سیاست گذاری خودرو در دوره ریاست جمهوری آقای احمدی نژاد آغاز شد و قرار بود به عنوان شورای سیاست گذاری صنعت خودرو باشد. هدف این شورای نیز بررسی ظرفیت، امکانات، تقاضا و حجم واردات توام با تولید خودرو در کشور بود. پس از آن باید مطالعاتی در خصوص چگونگی افزایش رشد تولید، عرضه و سهام داری می‌داشت. در این شورا باید صدای همه شنیده شود، متخصصین، واردکنندگان، مصرف کنندگان، مصرف کننده می گوییم نه سازمان حمایت، دولت سر تیتر این ماجرا را داشت. هر وزیر صمتی که آمد بدون استثنا ۲۴ نامه داده‌ایم که جناب وزیر محترم؛ شورای سیاست گذاری خودرو را راه اندازی کنید و جلسات مستمر برگزار شود، نمایندگان مجلس، نمایندگان مردم، مسئولین، تولیدکنندگان، واردکنندگان و حتی اسقاط در اینجا باهم صحبت کنند و ببینید خودرو کشور قرار است به کجا برود. چه واردات، تولید و مونتاژ آن چه نوع سیاستی را باید در پیش بگیرد.

او با انتقاد از خروجی شورای سیاست گذاری خودرو گفت:  در این جلسات باید بنشینند و با یک افق آینده نگارانه‌ای مثل این موضوع که از ۲۰۲۵ به بعد قانون شده که برای مثال هیچ خودرویی با سوخت فسیلی در اروپا تولید نشود، اهداف را ترسیم کنند. این درحالی هست که باید در ایران بر سر پراید، پژو ۲۰۶ و تارا در سال ۲۰۲۱ دعوا کنیم یا به افق نگاه کنیم؟

دادفر با بیان اینکه حق مردم ایران داشتن یک خودرو به روز است گفت: اینکه یک دیوار بکشیم به نام تعرفه، یک دیوار هم به نام ممنوعیت واردات را متاسفانه سال‌ها است،  پیش گرفته‌اند. اینکه بخواهید مردم را از چیزی که حق دارند محروم کنید غلط است و اینطوری نمی‌شود کشور را اصلاح کرد و این مساله در قرن جدید رخ خواهد داد.

 

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.